Kiermasze książek organizowane przez filie Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu to za każdym razem wielka gratka dla miłośników taniego czytania. Tym razem pora na filię nr 14 przy ul. Łyskowskiego 29/35, która w ostatnim czasie przeszła gruntowny remont i wymianę wyposażenia.

Na sprzedaż wystawionych zostanie 3 tysiące książek. Niemal połowa z nich to powieści – klasyka, kryminały, sensacja i obyczajowe. Nie zabraknie także opracowań z historii i teorii literatury – na kiermaszu znajdziemy 200 pozycji tego typu. Znajdziemy również książki dla dzieci i młodzieży oraz lektury (głównie do szkoły średniej). Gratką dla fanów fantastyki, fantasy i horroru będzie kilkadziesiąt numerów magazynu „Fenix”. W ofercie także spory wybór słowników, leksykonów oraz dwa komplety Encyklopedii Powszechnej PWN (m.in. w wydaniu 6-tomowym). Za większość książek zapłacimy 1-2 zł. Za słowniki i encyklopedie trzeba będzie dać 5-10 zł.

Wyprzedaż potrwa od 11 do 15 maja. Książki będzie można nabyć w godzinach otwarcia placówki: w poniedziałek, wtorek i czwartek od 12 do 18, w środę od 11 do 15.00, w piątek od 8.30 do 16.

[fot. Pengo/Wikimedia Commons]