Dzięki zaangażowaniu trzech instytucji z naszego regionu powstały specjalne, okolicznościowe pocztówki związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie można je odebrać za darmo.

Organizatorami akcji „Wyślij pocztówkę w stulecie niepodległości” są Muzeum Etnograficzne w Toruniu, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Poczta Polska. Kartki można otrzymać bezpłatnie w kasach Muzeum w Toruniu i Wielkiej Nieszawce. Wysłać taką wyjątkową pocztówkę można natomiast w dowolnym punkcie pocztowym. Pierwsze osoby do niepodległościowych kartek otrzymają także okolicznościowe znaczki pocztowe.

Co pojawia się na pocztówkach?

Projekty pocztówek zawarły obiekty ze zbiorów Muzeum Etnograficznego, nawiązujące w swojej treści do tematyki niepodległościowej. To: rzeźba Piłsudski walczy z czerwonym smokiem Zdzisława Słoniny, obraz Powrót Torunia do Macierzy Wiktora Chrzanowskiego a także obraz na szkle autorstwa Janiny Jarosz Cud nad Wisłą.

Stulecie odzyskania niepodległości 3

Akcja dystrybucji pocztówek potrwa do wyczerpania nakładu, dlatego, jeśli chcemy zaopatrzyć się w niepodległościową pocztówkę lub ją komuś wysłać, nie należy zwlekać z udaniem się do oddziałów Muzeum Etnograficznego, położonego w Toruniu przy Wałach gen. Władysława Sikorskiego 19  i w Wielkiej Nieszawce przy ul. Mennonitów 14.

Oto projekty pocztówek:

Stulecie odzyskania niepodległości (Cud nad Wisłą)

Stulecie odzyskania niepodległości (Piłsudski walczy z czerwonym smokiem)

Stulecie odzyskania niepodległości (Powrót Torunia do Macierzy)