Taka atrakcja dla fanów rockowego czadu nie zdarza się w Toruniu codziennie. Legenda pierwszej fali brytyjskiego punka, The Vibrators wystąpi jutro w Hard Rock Pubie „Pamela”.

Popularne „Wibratory” powstały w 1976 roku w Londynie, w składzie Ian „Knox” Carnochan-Pat Collier-John Ellis-John „Eddie” Edwards. Rok później na rynku pojawiła się ich debiutancka płyta Pure Mania. Podobnie jak jej następczyni, V2, doskonale wpisała się w panujące w drugiej połowie lat 70. szaleństwo punk rocka. Vibrators nie zdobyli tak wielkiej sławy jak Sex Pistols i The Clash, ale wymieniani są jako filary tzw. punka’77, który można krótko scharakteryzować następująco: czad plus kapitalne melodie.

The Vibrators zyskali szczególną renomę w naszym kraju. Wśród fanów zespołu są między innymi Kazik Staszewski i Wojciech Wojda z Farben Lehre. Nie dziwi więc, że zespół jest częstym gościem w Polsce. Od 2002 roku gościł u nas wielokrotnie, nieodmiennie ciesząc się gorącym przyjęciem punkowej publiczności. Koncerty zespołu wciąż są ważnym rockowym wydarzeniem, mimo iż w obecnym składzie z oryginalnego line-upu pozostał jedynie perkusista Edwards. Towarzyszą mu Darryll Bath i Pete Honkamaki. W ubiegłym roku ukazał się dziewiętnasty album formacji, On The Guest List. Promując swoje najnowsze dzieło grupa dotrze również do Torunia.

Supportem The Vibrators 16 stycznia w Hard Rock Pubie „Pamela” (ul. Legionów 36) będą zespoły Toi  Luzja Freestyle Project oraz Moskwa, łódzka legenda punk rocka. Koncert rozpocznie się o 19.00. Bilety w cenach 35 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (w dniu imprezy).

Fot. Neus Ruiz (http://thevibrators.com/home.html)