Toruń to jedno z najpiękniejszych miast w województwie kujawsko-pomorskim. Nie tylko słynie z pierników, lecz także z urokliwych zabytków w stylu gotyckim i barokowym. Toruński Rynek Staromiejski od zawsze zachwycała zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Wielu osobom Toruń przypomina Kraków ze względu na swoją wyjątkową atmosferę i architekturę budynków. Także ceny nie należą do wysokich, są o wiele tańsze niż w miastach większych takich jak Warszawa czy Kraków. Według przeprowadzonych rankingów i badań socjologicznych Toruń to miasto, w którym bardzo dobrze się żyje. Jakość życia jest znacząco wyższa niż w innych miejscach, między innymi ze względu na bogate życie kulturowe, dużą liczbę uczelni oraz wiele możliwości i dróg rozwoju dla młodych i wykształconych ludzi.

Zamieszkać w Toruniu

Coraz częściej nie tylko studenci, lecz także rodziny decydują się na przeprowadzkę do Torunia, ponieważ to bardzo spokojne, piękne i szybko rozwijające się miasto. Wiele osób z Polski decyduje się zamieszkać właśnie w Toruniu.

Jak wygląda sytuacja na ryku mieszkaniowym w Toruniu? Ceny mieszkań za metr kwadratowych są bardzo zróżnicowane i wynoszą od około 3,6 – 10 tysięcy złotych. Oczywiście, najdroższe mieszkania znajdziemy na starówce lub okolicy ścisłego centrum, na przykład penthouse przy ulicy św. Jakuba lub ekskluzywne apartamenty w kamieniach.

Wielu osób wciąż nabywa mieszkania z rynku wtórnego. Jednak, jeśli planujemy kupno mieszkania na stałe lepiej jest zainwestować w lokal z rynku pierwotnego. Dlaczego?

Otrzymujemy nowe mieszkanie, które możemy urządzić sami;

  • budynek mieszkalny nie wymaga remontu;
  • bogata oferta mieszkań;
  • nowoczesny budynek w pełni wyposażony (winda, parking, itd.);
  • niskie koszty transakcyjne.

Jeżeli myślimy o kupnie mieszkania w Toruniu, warto nabyć go bezpośrednio od dewelopera. Dodatkową zaletą jest także łatwiejsza możliwość sprzedaży takiego lokalu w przyszłości. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego, bardzo często musimy ponosić również koszty prowizji dla agenta nieruchomości.

Obecnie coraz częściej decydujemy się zamieszkać z dala od zgiełku miasta. Wybieramy miejsca spokojne, przestrzenne, blisko natury i w pobliżu parków. W Toruniu znajdziemy bardzo wiele tego typu miejsc, na przykład nowe mieszkania na ulicy Włocławskiej prosto od dewelopera Red Co. w nowoczesnych i estetycznych blokach otoczonych piękną zieloną przestrzenią.

Kupno nowego lokalu w Toruniu to inwestycja wartościowa i opłacalna. Nawet jeśli nie jesteś pewien, czy docelowo będziesz tam mieszkać w przyszłości, zawsze możesz takie mieszkanie wynająć lub sprzedać. Toruń jest miastem, do którego z roku na rok przeprowadza się coraz więcej ludzi.

Artykuł powstał przy współpracy z Red Co.