Raz na pół roku przychodzi taki moment, że trzeba wybrać się do dentysty. Tylko czym się kierować w wyborze? Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą opcję.

Blisko nie znaczy dobrze

Wiele osób kieruje się zasadą, że „nie ma co się przemęczać” i wybiera usługi, które ma najbliżej domu. Na zakupy do osiedlowego sklepu, a do mechanika za rogiem. Podobnie jest z lekarzem. Niezależnie, czy jest to dentysta, czy lekarz rodzinny, z reguły chodzimy tam, gdzie mamy blisko.

To nie zawsze jest dobry wybór. Nawet jeżeli jesteśmy zadowoleni z usług naszego dentysty, gdzieś  w mieście może być lepszy. Warto przed wizytą, wpisać w Internet hasło „dentysta Toruń” i w mig otrzymamy listę stomatologów w mieście. Dzięki temu poznamy ofertę wszystkich lekarzy bez wychodzenia z domu.

Postawić na młodość?

Są osoby, które nie ufają młodym dentystom, uważając, że nie mają oni odpowiednich predyspozycji do leczenia. To błąd. Wiek nie świadczy o wiedzy i doświadczeniu. Kierując się tym kryterium można na wstępie odrzucić dobrego lekarza tylko z powodu młodego wieku.

O wiedzy lekarza świadczy przede wszystkim jego wykształcenie oraz kariera naukowa. Jeżeli dentysta publikuje materiały naukowe, bierze udział w sympozjach i podnosi swoje kwalifikacje – to najlepsze rekomendacja.

Grunt to podejście do pacjenta

Oprócz spojrzenia na najważniejsze, czyli lokalizację i ofertę cenową, warto poświęcić czas na przejrzenie strony internetowej każdego dentysty. Niektórzy z nich mają bardzo rozbudowane domeny i podają nawet szczegółowe informacje o swoim zespole.

Dobrym rozwiązaniem jest także przeszukanie forów oraz stron z opiniami o lekarzach. Wiele osób coraz częściej komentuje jakość, lub jej brak, usług w internecie. Np. na fanpejdżach danych dentystów.

W przypadku dentysty podejście do pacjenta jest szczególnie ważne. Są osoby, które bardzo boją się wizyty u stomatologa. Dlatego powinny one szukać gabinetu z przyjazną i wyrozumiałą obsługą. Nie ma nic gorszego niż dentysta, który traktuje pacjenta jak bankomat. Borowanie czy leczenie kanałowe, to nie przymierzanie butów i stomatolog powinien o tym pamiętać.

Dentysta Toruń – jawność oferty

Co charakteryzuje dobrego dentystę? Transparentność oferty. Jeżeli wchodzimy na stronę internetową konkretnego stomatologa, powinniśmy móc zapoznać się z jego ofertą. Oprócz wymienienia oferowanych zabiegów, uczciwy dentysta Toruń zamieszcza również cenę każdego z nich. To ważne, ponieważ oszczędza nam czasu i niepotrzebnych nerwów. Wyobrażacie sobie, że umawiacie się na wizytę kontrolną i zabieracie ze sobą za mało pieniędzy? Dość nieciekawa perspektywa.

[Fot. pixabay.com]

[Artykuł sponsorowany]