Już w czwartek 19 czerwca 2014 w Hard Rock Pubie Pamela odbędzie się druga część Muzycznego Wernisażu. Swoje prace, związane z szeroko pojętą toruńską sceną muzyczną, zaprezentuje Marcin Treichel. Na otwarciu wystawy zagrają zespoły: Zagadka oraz Guma & Transformers.

Podczas niedzielnego wydarzenia w Pameli wyjątkowo najważniejszą gwiazdą nie będą występujące zespoły, lecz znany toruński rysownik – Marcin Treichel. Artysta w dość nietypowy sposób postanowił podsumować dokonania toruńskiej sceny muzycznej. Wykonał szereg rysunków, których bohaterami są toruńskie zespoły oraz osoby związane z naszym lokalnym rynkiem muzycznym, a te rysunki to… karykatury. Na pierwszej odsłonie wystawy mogliśmy obejrzeć karykatury takich zespołów jak Manchester, Absurd, Kobranocka czy Zagadka oraz właściciela Hrp Pameli Darka Kowalskiego i redaktora „Nowości” Tomasza Bielickiego. Kogo zobaczymy tym razem na karykaturalnych rysunkach? O tym zdecydowała publiczność poprzez internetowy plebiscyt. Na podstawie propozycji przesyłanych przez Facebooka wytypowane zostały kolejne zespoły, które wziął pod lupę Marcin Treichel.

Czwartkowy wernisaż rysunków „made by Marcin Treichel 2” poprowadzą Marcin Pulkowski i Tomasz Bielicki. Wieczór uświetni występ dwóch toruńskich zespołów, na scenie Hrp Pameli zaprezentują się Zagadka oraz Guma & Transformers.

Zespół Zagadka powstał w 2009 roku. Swój pierwszy koncert na deskach toruńskiego klubu Lizard King i od razu zyskali grono lokalnych zwolenników. Muzyka Zagadki to melodyjny rock z polskimi tekstami w całości autorstwa wokalisty – Pulka. Pod koniec 2010 roku zespół nagrał teledysk do piosenki „Jeść mi się chce”, który można zobaczyć na YouTube. W 2011 Zagadka wydała pierwszą płytę EP z sześcioma piosenkami.

Guma & Transformers to rock’n’rollowy projekt założony przez lidera zespołu Moskwa Pawła Gumolę w 2012 roku. Ich koncerty to dawka postpunkowej muzyki, okraszonej psychodelicznymi tekstami z pogranicza science fiction. To punkowo-rock’n’rollowe klimaty i momentami industrialne brzmienie. Czy w nowym projekcie Gumy słychać wpływy Moskwy, najlepiej ocenią już sami słuchacze.

Info:

Gdzie: Hard Rock Pub Pamela, ul. Legionów 36
Co: Muzyczny wernisaż rysunków Marcina Treichela 2, koncerty zespołów Zagadka oraz Guma & Transformers
Kiedy: 19 czerwca (czwartek), godz. 19:00
Wstęp wolny!

[fot. Agata Jankowska]