Słynny youtuber Maciej Dąbrowski, twórca kanału Z Dupy, będzie gościem Festiwalu Kultury Popularnej DwuTakt w Toruniu. Przy tej okazji będzie kręcił swój najnowszy film, w którym przedstawi widzom z całej Polski rzeczy, które nas wkurzają w naszym mieście. 

Maciej Dąbrowski zasłynął kultowym już kanałem youtube’owym ZDupy, gdzie prezentuje kontrowersyjny humor i sarkastyczny komentarz do rzeczywistości. Jednym ze stałych punktów programu jest cykl „Rzeczy, które wkurwiają w…”, gdzie Dąbrowski przedstawia… no, rzeczy, które wkurzają w danym mieście. W związku z wizytą w Toruniu w ramach Festiwalu DwuTakt, kolejny odcinek cyklu dotyczyć będzie Grodu Kopernika. Maciek poprosił swoich fanów o pomoc w jego przygotowaniu. Na swoim fanpage’u zamieścił

Dobra Torunianie dosyć tego dobrego!
Dawać mie tutaj rzeczy za które Torunia się nienawidzi(co nie znaczy, że się go za te same rzeczy nie kocha:) Wypisujcie mi zaraz charakterystyczne rzeczy związane z tym miastem, co w nim wkurwia, co jest oczywiste, czego nie ma gdziekolwiek indziej. Zresztą schemat znacie.
Będę w Toruniu na pewno 7 maja na festiwalu DwuTakt: Festiwal Kultury Popularnej ale oprócz tego będę kręcił, więc jak coś macie – dajecie! (pisownia oryginalna)

Propozycje wkurzających w Toruniu rzeczy należy umieszczać w komentarzach pod tym postem.

Spotkanie z Maćkiem pod hasłem „Sarkazm czy srakazm” odbędzie się w sobotę 7 maja w godzinach 13:00-13:55 w Sali Wielkiej Dworu Artusa (Rynek Staromiejski 6). Poprowadzi je Michał Sirowski. W godzinach 14:30-15:00 Dąbrowski będzie też rozdawał autografy i pozował do pamiątkowych sesji foto.

Przykład filmu z cyklu „Rzeczy, które wkurwiają w…”

[fot. Ragous/fanpage z Dupy]