Zapowiada się dobra zabawa, wprost idealna dla wszystkich zagorzałych fanów gier planszowych, ale nie tylko. Już 9 marca 2019 roku odbędzie się Grawitacja, czyli Dzień Gier Planszowych na UMK.

Gry…

Program tegorocznej imprezy zapowiada się interesująco. Przewidziane są pokazy i turnieje gier, prezentacja nowości wydawniczych oraz eliminacje do Mistrzostw Polski w popularne w gry: Sabotażysta – G3 i Wizard – G3. Jednak to nie wszystko. Na wydarzeniu pojawi się kilka wydawnictw prezentujących nowe tytuły wydawnicze. Ponadto specjalnie dla rodzin zostanie przygotowana zostanie osobna sala gier z animatorami, pokazami i turniejami dla najmłodszych.

…i inne atrakcje

Atrakcjami będą jeszcze gra w nietypowe laserowe szachy Khet, wejście do pokoju zagadek Twierdza Szyfrów oraz możliwość wzięcia udziału w sesji RPG dla początkujących.

 Kiedy i gdzie?

Kiedy:  sobota, 9 marca 2019, godz. 10:00 – 23:59

Gdzie: Wydział Matematyki i Informatyki UMK, na miejscu będzie otwarty bar ze sklepikiem.

Za ile:  Udział w wydarzeniu jest bezpłatna. Organizatorzy pobierają jednak niewielkie opłaty za wypożyczenie gier od osób nie posiadających  Karty Absolwenta UMK, legitymacji studenta UMK. Zwolnieni z opłat są również uczniowie GiLA.