Macie ochotę przepłynąć Wisłę wpław? A może marzycie o spotkaniu Wikingów? Będziecie mieli okazję to zrobić w czasie Festiwalu Wisły.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Roku Rzeki Wisły. Obchody będą miały miejsce w trzech miastach – w Toruniu, w Ciechocinku oraz we Włocławku. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego podczas czterodniowego festiwalu poświęconego Wiśle? Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w… dłubaniu i stworzyć czółno. Rad udzieli Kazimierz Bąk, twórca najdłuższej – liczącej 12 metrów – dłubanki w Europie. Jeśli prace manualne to nie Wasza bajka, może skusicie się na zaśpiewanie kilku szant? W trakcie festiwalu odbędzie się przegląd piosenki żeglarskiej „Szkuta”. Wystąpią znane zespoły folkowe i szantowe. Jeśli należycie do zacnego grona łasuchów, organizatorzy Festiwalu Wisły przygotowali coś specjalnie dla Was. Podczas trwania wydarzenia swoimi zapachami kusić będą nadwiślańskie specjały z całej Polski.

Jednym z najefektowniejszych elementów festiwalu będzie parada łodzi i statków. Torunianie są szczęściarzami, bo parada odbędzie się właśnie w Mieście Kopernika, na tle toruńskiej starówki. Co więcej zarówno najmłodsi, jak i ci trochę starsi, będą mieli okazję popłynąć tradycyjną łodzią i poznać jej konstrukcję.

Na odważnych czeka akcja „Przepłyń Wisłę”. Organizują ją Toruńskie Morsy. Czystość wody w Wiśle – według kryteriów europejskich – uznawana jest za dobrą.

Festiwal Wisły – co jeszcze będzie się działo?

Organizatorzy przygotowali również moc innych atrakcji. W ramach Festiwalu Wisły odbędą się regaty w klasie OK Dinghy oraz wyścig wioślarski.
Jeżeli nie macie planów na długi weekend, świętujcie nad Wisłą!

CO: Festiwal Wisły
GDZIE: Toruń, Ciechocinek, Włocławek
KIEDY: 12 sierpnia-15 sierpnia

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej festiwalu i facebookowym fanpage’u.
Wydarzenie na Facebooku

[fot. Sara Watrak]