Wystawa prac toruńskich artystów z Galerii Rusz pt. „Szczęśliwe miasto” ożywia ulice Wrocławia.

„Szczęśliwe miasto” to wyjątkowy projekt Joanny Górskiej i Rafała Góralskiego. Prace tego duetu w lipcu i sierpniu można oglądać we Wrocławiu na bilbordach i citylightach (umieszczonych w wiatach przystankowych). W maju i czerwcu grafiki widniały nawet w wielkoformatowych nośnikach Motorway przy głównych drogach kraju. Inspiracją do stworzenia tych niepowtarzalnych prac były wyniki najnowszych badań dotyczących szczęścia. Dowodzą one, że nasze szczęście w dużej mierze zależy od nas samych, od naszego nastawienia, codziennych starań i zaangażowania.
Świadomie zamieszkaliśmy w Toruniu, bo naszym zdaniem to jedno z najlepszych w Polsce miast do życia i pracy twórczej. Cieszymy się, że nasza galeria bilbordowa już od 17 lat współtworzy ten wyjątkowy klimat miasta
Te słowa Joanny Górskiej potwierdzają wyniki cyklicznych badań „Diagnoza społeczna – Warunki i jakość życia Polaków”, w których torunianie bardzo wysoko oceniają swoje miasto. Nie bez powodu toruńscy artyści pokazują swoje prace właśnie we Wrocławiu. W tym roku jest to Europejska Stolica Kultury. Toruń również ubiegał się o ten tytuł. Nie uzyskał go, ale już sam udział w konkursie zaowocował pozytywnymi zmianami w sferze kultury i wzrostem zainteresowania nią wśród mieszkańców. Tak Rafał Góralski tłumaczy obecność Galerii Rusz we Wrocławiu.
Motyw szczęścia nie jest obcy autorom projektu. Poruszali go już nieraz na słynnych toruńskich bilbordach. Czas na Wrocław! A w przyszłości… może także inne miasta?
Rafal_Goralski_5Joanna_Gorska_4Rafal_Goralski_3Fot. materiały prasowe Galerii Rusz