Lato w mieście wcale nie musi być nudne, szczególnie gdy dookoła tyle wydarzeń kulturalnych. PIRANHA TOURBOOKING we współpracy z klubem DWA ŚWIATY przygotowali aż 4 koncerty dla fanów szeroko pojętej muzyki undergroundowej. Na scenie Dwóch Światów zaprezentuje się łącznie 10 wykonawców, z czego aż czterech z USA i jeden z Danii. Muzycznie będzie szeroki rozstrzał – od psychobilly, przez country, hardcore punk, garażowego rock’n’rolla aż po ekstremalny metal.
goddamn gallows picture
Pierwszy koncert odbędzie się już 18 lipca z okazji 4. urodzin klubu. Gościem tego dnia będzie amerykańska formacja The Goddamn Gallows. Zespół powstał w 2004 roku w Detroit. Ciężko jednoznacznie określić styl muzyczny, który ten zespół reprezentuje. Słychać tam wpływy punk rocka, psychobilly, rock’n’rolla, ale również bluegrass, country czy nawet metalu. Goddamn Gallows to prawdziwa perełka na żywo, nie tylko dzięki nietypowemu instrumentarium (np. tarka!), ale też przez pełne energii i wariactwa show, jakie Ci Panowie robią na scenie. Ich koncert to pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów wspomnianej muzyki, ale również dla osób ceniących sobie oryginalność na scenie, bo tej chłopakom z Goddamn Gallows odmówić nie można. Publikę rozgrzeje bydgoskie trio The Shitstorms, grające głośnego, garażowego rock’n’rolla. Bilety w cenie 20 pln (przedsprzedaż) oraz 25 pln (w dniu koncertu).
Centuries
28 lipca zmieniamy trochę klimaty i przenosimy się w zdecydowanie bardziej ekstremalne odmiany rocka. Centuries z USA to wściekły hardcore punk z elementami crusta, polskiej publiczności dobrze znani m.in. przez wspólną trasę z warszawskim Drip of Lies. Na koncie mają świetnie przyjęty album „Taedium Vitae” wydany przez jedną z bardziej znanych wytwórni niezależnych – Southern Lord Records. Drugim gościem będzie duński zespół Hexis, łączący w swojej muzyce hardcore i black metal. Mimo krótkiego, bo 6-letniego stażu mają na koncie mnóstwo koncertów nie tylko w Europie, ale również w USA czy Azji. Wspomniane kapele wspierać będzie poznański zespół Deszcz (neocrust / dark hardcore) oraz lokalna Diuna (noise rock). Bilety 20 pln.
total chaos
Sierpień rozpoczynamy prawdziwą legendą hardcore punka zza oceanu. 7 sierpnia w Toruniu po raz pierwszy wystąpi Total Chaos. Zespół powstały w 1989 roku uważany jest za amerykańskiego odpowiednika kultowych The Exploited. W 1991 roku nagrali pierwszy album „We’re the punks” i zagrali wiele wyprzedanych koncertów w Meksyku i USA. Wkrótce zespołe zainteresował się Brett Gurewitz – gitarzysta Bad Religion oraz właściciel Epitaph Rec. Efektem tej znajomości był drugi album „Pledge of Defiance”, który do dziś uważany jest za kultowy na scenie hardcore punk. Będzie to jeden z dwóch koncertów grupy w Polsce na obecnej trasie koncertowej. Na scenie zobaczymy dodatkowo warszawski zespół Street Chaos, który promować będzie niedawno wydany album „Nie pytaj dlaczego”. Bilety w cenie 25 pln (przedsprzedaż) oraz 35 pln (w dniu koncertu). Młodzież do lat 18 wchodzi po okazaniu legitymacji za 20 pln.
renodivorcebandpic_2016

Ostatni z koncertów odbędzie się tydzień później, 14 sierpnia. Tym razem łagodzimy trochę brzmienie i wracamy do klasycznego, amerykańskiego rock’n’rolla. Reno Divorce zagra bowiem swój jedyny koncert w Polsce. Zespół dowodzony przez Brenta Lovedaya powstał w 2001 roku w Denver. Muzycznie inspirują się dokonaniami kalifornijskich legend takich jak Social Distortion czy Adolescents. Na koncie cztery albumy, występy z takimi zespołami jak wspomniane Social Distortion, All, Motorhead czy Agent Orange oraz wspólne trasy z m.in. Street Dogs, The Bones czy US Bombs. Supportować ich będzie nadzieja polskiej sceny punk’n’roll – Poison Heart z Warszawy. Bilety w cenie 20 pln (przedsprzedaż) i 25 pln (w dniu koncertu).

Wszystkie koncerty odbędą się w Toruńskim klubie DWA ŚWIATY przy ul. Ducha Św. 10/12. Szczegóły poszczególnych wydarzeń możecie sprawdzić na Facebooku:

The Goddamn Gallows + The Shitstorms
Centuries + Hexis + Deszcz + Diuna:
Total Chaos + Street Chaos:
Reno Divorce + Poison Heart: