Coś, na co czekało spore grono studentów, zostało właśnie ogłoszone. Decyzją rektora profesora Andrzeja Tretyna przed świętami Bożego Narodzenia obowiązywać będą godziny rektorskie.

Ucieszą się wszyscy ci, którzy mają w czwartek jeszcze zajęcia a także ci, którzy planują wcześniejszy powrót do rodzinnych domów, ponieważ zaoszczędzą sobie „nieobecność”.

Od kiedy godziny rektorskie?

Godziny rektorskie obowiązywać będą w czwartek od godziny 13:00. Dotyczą one wszystkich rodzajów zajęć (a więc także lektoratów i zajęć wychowania fizycznego) na całym Uniwersytecie, także na Collegium Medicum. Przypomnijmy, że zgodnie z postanowieniami dotyczącymi organizacji roku akademickiego piątek będzie ustawowo dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Od 23 grudnia 2016 r. aż do 8 stycznia 2017 r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika będą trwały tzw. wakacje zimowe. Zajęcia rozpoczną się w poniedziałek, 9 stycznia.

Jak przypomina uczelnia na swojej stronie internetowej:

Pierwszy semestr roku akademickiego 2016/2017 zakończy się do 5 lutego 2017 r. Egzaminacyjna sesja zimowa potrwa od 6 do 18 lutego 2017 r. 19 lutego to tradycyjnie Święto Uniwersytetu.

Zobaczcie pełną organizację roku akademickiego 2016/2017.

Studentom nie pozostaje nic innego, jak planować sobie wolne czwartkowe popołudnie. My już teraz życzymy, żeby było spędzone jak najmilej. :)

[Fot. Angelika Plich]