Od dziecka mówiono Ci, że wyglądasz jak modelka? Jesteś wysoka, fotogeniczna, masz ładną twarz, charakterystyczne rysy i dużo pewności siebie? Chciałabyś występować na pokazach mody i pozować do sesji fotograficznych, ale nie wiesz, jak zostać modelką? Agencja modelek INFERNAL ma dla Ciebie kilka rad. Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz.

Jak zostać modelką, kiedy nie znasz branży?

Sukces wielu twarzy z branży modelingu zachęca coraz więcej dziewcząt do spróbowania swoich sił na wybiegach i w sesjach fotograficznych. Dziewczęta oczarowane tym światem, pytają, jak zostać modelką? Piękna buzia i idealne ciało to nie wszystko. W życiu rzadko zdarzają się historie niczym z amerykańskich komedii romantycznych, kiedy to przystojny łowca talentów przypadkiem wpada na ulicy na piękną dziewczynę i otwiera przed nią drogę do wielkiej kariery. W rzeczywistości to Ty musisz dać się znaleźć, a najlepszym sposobem na to, by pokazać swoje walory i umiejętności jest współpraca z agencją modelek. Agencja modelek to firma zrzeszająca modelki i modeli o różnych typach urody.

Żeby podjąć współpracę, wystarczy zgłosić się na casting do takiej agencji, wypełnić krótką ankietę i zapozować do sesji, podczas której tworzone są tzw. polaroidy – zdjęcia twarzy i sylwetki. Jeśli przejdziesz taki casting pomyślnie, czyli najprościej mówiąc, spodobasz się specjalistom pracującym z agencji, możesz podpisać z nią umowę. Dzięki umowie z agencją będziesz mogła otrzymywać różnego rodzaju angaże i budować swoją renomę. Na tym etapie bardzo ważna jest konsekwencja, dbałość o zdrowy tryb życia, ambicja i pracowitość – bez tego niestety nawet najpiękniejsza kobieta nie będzie w stanie zrobić kariery w modelingu.

Dlaczego warto współpracować z agencją modelek?

Agencja modelek gwarantuje pierwsze angaże pozwalające zdobyć doświadczenie. Większość projektantów mody, wydawców czasopism i firm zatrudniających modelki do różnych eventów szuka odpowiednich twarzy właśnie przez agencje. Wyszukiwanie angaży na własną rękę jest w tej branży niezmiernie trudne. Jeśli nie jesteś znana, właściwie nie ma szans na to, by konkretna marka sama się do Ciebie zgłosiła. Oczywiście taki obrót sprawy jest możliwy, ale dopiero wtedy, kiedy zyskasz popularność, a to jest wynikową ciężkiej pracy i dużego doświadczenia.

Agencja modeli i modelek otwiera drogę do kariery zupełnie nieznanym osobom, ale nie gwarantuje światowej sławy z dnia na dzień. Agencja modelingowa stawia przed kandydatkami dość wysokie wymagania, bo liczy się nie tylko uroda, ale też charakter, bo to on determinuje powodzenie w pracy. Po podpisaniu umowy dalszy bieg wydarzeń jest zależny już tylko od samej modelki.

Chcesz zostać modelką? Zgłoś się do nas i rozpocznij niesamowitą przygodę.