Nowy rok rozpoczniemy z koncertowym przytupem! W Dworze Artusa czeka nas w styczniu wiele ciekawych wydarzeń muzycznych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Zresztą, zobaczcie sami! 

Noworoczna Strauss Gala

Aby dobrze rozpocząć 2019 rok, warto wybrać się na Noworoczną Strauss Galę, która odbędzie się w Dworze Artusa. Koncerty tego typu odbywają się nie tylko w całej Polsce, ale także w Europie. Również w Toruniu będziemy mieli okazję przenieść się do magicznego świata operetki i musicalu, a to wszystko za sprawą solistów: Nairy Ayvazyan (Sopran) i Kamila Rocha Karolczuka (Tenor) oraz towarzyszącego im Kameralnego Zespołu Straussowskiego, składającego się z wybitnie uzdolnionych artystów nowego pokolenia muzycznego. Podczas koncertu usłyszeć będziemy mogli melodie Johanna Straussa, Emmericha Kalmana, Franza Lehara, Paula Abrahama oraz znane duety, arie, a także piosenki z repertuaru Jana Kiepury.

Kiedy i za ile? 3 stycznia, godz. 18.30; bilet normalny 60 zł, ulgowy 50 zł, do nabycia na artus.torun.pl.

Saxmania 2019 – Mistrzowie saksofonu

Saxmania to impreza muzyczna, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Dworu Artusa. Tegoroczne święto saksofonu Saxmania 2019 odbędzie się pod hasłem Mistrzowie saksofonu a gościem specjalnym będzie saksofonista Maciej Sikała. W pierwszej części koncertu wystąpią już tradycyjnie uczniowie pomysłodawcy imprezy Dariusza Zaleśnego, z kolei w drugiej części usłyszymy Macieja Sikałę w towarzystwie Acoustic Quartet Dariusza Zaleśnego w składzie: Tomasz Gust – fortepian, Krzysztof Mróz – kontrabas, Mateusz Krawczyk – perkusja.

Kiedy i za ile? 11 stycznia, godz. 19.00; bilet normalny 30 zł, ulgowy 20 zł, do nabycia na: kupbilecik.pl, biletyna.pl, goingapp.pl, a także na artus.torun.pl.

Karnawałowa Gala Operowo-Operetkowa – Sonori Ensemble

W styczniu w Dworze Artusa usłyszymy znaną i lubianą Międzynarodową Grupę Operową Sonori Ensemble, czyli solistów polskich i zagranicznych scen operowych, nagradzanych na wielu międzynarodowych konkursach wokalnych. Artyści zaśpiewają dla nas w ramach Karnawałowej Gali Operowo-Operetkowej, która przywodzi na myśl same najwspanialsze tradycje operetkowe. Podczas koncertu usłyszymy najsłynniejsze sceny z operetek, oper, tj. TraviataLakmeCarmenDon GiovanniOpowieści HoffmannaRigoletto, a także barwne pieśni neapolitańskie oraz popularne przeboje.

Kiedy i za ile? 12 stycznia, godz. 18.00; bilet normalny 60 zł, ulgowy 50 zł, do nabycia na artus.torun.pl.

Dzień Babci i Dziadka – Melodie w bukiecie życzeń – Muzykująca rodzina Bojarczuk

W styczniu czekają nas dwa ważne święta, które warto uczcić koncertem. Właśnie z okazji Dnia Babci i Dziadka Dwór Artusa organizuje wyjątkowe muzyczne wydarzenie, na które możecie zabrać swoich dziadków, aby sprawić im miłą niespodziankę. Dla seniorów (oraz ich wnuków!) zagra toruńska muzykująca rodzina Bojarczuk, która zaprezentuje wspaniałą wiązankę najpiękniejszych melodii i piosenek. Podczas koncertu usłyszymy wobec tego takie utwory jak:  To ostatnia niedziela, Powróćmy jak za dawnych lat, Prześliczna wiolonczelistka, Pamiętasz była jesień, Mimozami, Żółte kalendarze, a także prześliczne melodie z polskich filmów.

Kiedy i za ile? 22 stycznia, godz. 19.00; bilet normalny 30 zł, ulgowy 25 zł, do nabycia na: kupbilecik.pl, biletyna.pl, goingapp.pl, a także na artus.torun.pl.

Białe strony – Daniel Georgiev – koncert

Jeśli macie ochotę usłyszeć coś oryginalnego, warto wybrać się na koncert, podczas którego zagra dla torunian artysta prosto z Bułagrii, mianowicie Daniel Georgiev. Muzyk zaprezentuje pełną nostalgii autorską muzykę na lopper i elektryczne skrzypce w ramach projektu Białe Strony, który obejmuje oryginalne kompozycje z lat 2010-2018. Warto wspomnieć, że kompozycje Bułgara fascynują swoją teatralnością i ilustracyjnym oddechem, więc koncert ten będzie doskonałą formą relaksu.

Kiedy i za ile? 23 stycznia, godz. 19.00; bilet normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, do nabycia na: kupbilecik.pl, biletyna.pl, goingapp.pl, a także na artus.torun.pl.

The Cuban Latin Jazz – Music Of Buena Vista

Warto wraz z nowym rokiem naładować akumulatory dobrym nastrojem i pozytywną energią. Doskonałą okazją ku temu będzie koncert The Cuban Latin Jazz w projekcie Music of Buena Vista. Artyści dostarczą ogromną dawkę muzyki rodem z Kuby, która ekscytuje, zachwyca i jest pełna pasji. Podczas koncertu usłyszymy brzmienia kubańskie – rumbę, son, mambo, danzon i cha cha cha. W tę muzyczną podróż zabiorą torunian muzycy, którzy grali u boku gwiazd legendarnego projektu Buena Vista Social Club i zmysłowi tancerze.

Kiedy i za ile? 24 stycznia, godz. 19.00; bilet normalny 60 zł, w przedsprzedaży 50 zł, do nabycia na artus.torun.pl.

Sebastian Zawadzki / Stanisław Słowiński duo – koncert

Pod koniec stycznia będziemy mieli okazję usłyszeć w Dworze Artusa ciekawe, muzyczne połączenie w projekcie Sebastian Zawadzki / Stanisław Słowiński duo. Będzie to spotkanie dwóch kreatywnych, lecz odmiennych muzyków, których rodowodem jest zarówno muzyka jazzowa, jak i klasyczna. Sebastian to pianista i kompozytor, który od 2010 roku mieszka w Danii, a swoje inspiracje czerpie ze Skandynawii i z tamtego podejścia do tworzenia muzyki. Z kolei Stanisław Słowiński to ceniony skrzypek i kompozytor młodego pokolenia z Krakowa, który jest niezwykle aktywny na polskiej scenie muzycznej i współpracował z wieloma uznanymi artystami.

Kiedy i za ile? 27 stycznia, godz. 18.00; bilet normalny 30 zł, ulgowy 25 zł, do nabycia na: kupbilecik.pl, biletyna.pl, goingapp.pl, a także na artus.torun.pl.