Zabieg leczenia kanałowego może wiązać się także z powikłaniami. Pomimo tego, iż ta metoda jest bardzo dobrze udoskonalona i często profesjonalnie wykonywana mogą nastąpić działania niepożądane, a także wiązać się z większymi kosztami.

Powikłania

Każde leczenie niesie za sobą ryzyko i nie ma 100% pewności, że się powiedzie. Leczenie kanałowe to świetna metoda, która ratuje przed koniecznością usunięcia zęba, lecz warto również przedstawić możliwe powikłania. Do najważniejszych należą: brak możliwości opracowania kanału w całości ze względu na zmniejszenie jego światła wskutek zwapnienia, przedziurawienie kanału, wystąpienie dolegliwości bólowych, obrzęku, a nawet ropnia oraz ukruszenie korony zęba. Oprócz tego jakiś czas po zabiegu mogą wystąpić dolegliwości bólowe spowodowane na przykład materiałem przepchniętym do wnętrza zatoki szczękowej lub brak zagojenia się zmian okołowierzchołkowych. Aby jak najbardziej zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych powikłań ważny jest odpowiedni wybór stomatologa, który powinien być profesjonalny i rzetelny. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych sytuacji. Zdarza się tak, że bóle, które mogą wystąpić nie są już zależne od lekarza i nie należy mu zarzucać źle wykonanego badania. Aby uniknąć sporów warto dokładnie wybrać stomatologa do tak ważnego zabiegu, który ma na celu uratowanie zęba i ocalenie przed koniecznością usunięcia.

Interesuje Cię również protetyka stomatologiczna? Sprawdź Tutaj – profesjonalny stomatolog zadba o Ciebie.

Koszty leczenia kanałowego

W przypadku tego zabiegu istnieje możliwość skorzystania ze świadczeń NFZ. Jeśli stomatolog ma podpisany kontrakt można odbyć leczenie kanałowe za darmo. Jeśli chodzi o korzystanie z takiej usługi jest wiele przeciwników pomimo tego, że nic się za to nie płaci. Prywatne gabinety stomatologiczne charakteryzują się przede wszystkim profesjonalizmem i rzetelnością. Stąd też o wiele wyższe ceny. Koszt leczenia kanałowego w prywatnym gabinecie zależy od prestiżu danego stomatologa. Popularność, która opiera się na profesjonalizmie, sprawia, że koszty są duże. W przypadku tego zabiegu warto jednak wybrać osobę jak najbardziej kompetentną, aby mieć pewność, że zostanie on wykonany na najwyższym poziomie, ponieważ chodzi tu o uratowanie zęba i uchronienie go przed usunięciem. Koszty zależą przede wszystkim od liczby kanałów leczonego zęba, metody i techniki leczenia oraz wspomnianej renomy i doświadczenia stomatologa. Ustalono, ze ceny leczenia kanałowego wahają się mniej więcej od 150 zł do 800 zł. Wszystko zależy jednakże od wspomnianych wytycznych.

[Artykuł sponsorowany]