Grudzień już za pasem, a święta coraz bliżej! Czy i Ty jeszcze miesiąc temu miałeś głowę pełną pomysłów na świąteczne prezenty, a gdy przychodzi do ich realizacji to ogarnia Cię wszechobecna.. pustka? Spokojnie, już spieszymy z pomocą, dlatego usiądź wygodnie i zobacz, co możesz podarować swoim bliskim.

Nasza propozycja jest prosta i niezwykle uniwersalna, ponieważ sprawdzi się niemal przy każdej osobie – i młodej, i starszej, i początkującym, jak i zaawansowanym sportowcu. Nie wiesz o co chodzi? Otóż chodzi o.. łyżwy. Takie, jak chociażby tutaj: https://kronos-shop.pl/pol_m_SPORTY_SPORTY-ZIMOWE_Lyzwy-188.html. Dlaczego naszym zdaniem jest to prezent doskonały? Okres zimowy mocno skorelowany jest z tym atrybutem. Rodziny chętnie udają się wspólnie na lodowisko, aby przez chwilę poczuć się przyjemnie, a jednocześnie będąc aktywnym!

Dlaczego łyżwy?

Powyższe powody to wciąż za mało? Pomyśl sobie, że jazda na łyżwach to przede wszystkim sport! A jak mówi przysłowie – sport to zdrowie. Być może ten drobny, nie za drogi prezent będzie początkiem czegoś większego? Małe dziecko, które otrzyma swoją pierwszą, profesjonalną parę łyżew, będzie w przyszłości jeździć w zawodach figurowych, albo na czas? Być może jest to początek pięknej kariery sportowej, bo każda profesja z łyżwami w roli głównej to sport olimpijski i jakże efektowny! Nie sposób oderwać wzroku od tych pięknych i wzruszających układów tanecznych czy z dreszczykiem emocji oglądać zawody.

Łyżwy są uniwersalnym prezentem, ponieważ nie będą początkiem tylko sportowej kariery, ale impulsem do wyjścia z domu i zaznania aktywności fizycznej w tak prostym wydaniu. Czy to dzieci czy dorośli – mogą bez problemów korzystać z miejskiego lodowiska, które na pewno już jest czynne! A ze względów higienicznych, lepiej posiadać swój własny sprzęt, niż pożyczać po kilkunastu innych.

Łyżwy sprawdzą się na prezent również dla osób starszych. Kup je mamie, tacie, a może cioci? Tylko pomyśl, kiedyś, gdy oni byli młodzi, jeszcze bez zobowiązań, łyżwy były jednym z nielicznych sportów i sposobów na spędzenie wolnego czasu. Na rynku nie było też wielkiego wyboru, z zasady były tylko jedne, które mieli wszystkie. Nowe i kolorowe, we wzory bądź monotematyczne – ożywią na nowo tę pasję i sprawią wiele radości.

Jak dobrać odpowiednie łyżwy?

W jaki sposób wybrać właściwe łyżwy? Zawsze kieruj się rozmiarem buta. Nigdy nie kupuj za dużych, aby było w zapasie. Taki sprzęt musi być odpowiednio dopasowany do stopy, by minimalizować ryzyko urazu czy zwichnięcia stopy i uszkodzenia stawów. Jeżeli zakładając, będziesz mieć wolne miejsce, stopa będzie się niebezpiecznie przemieszczać. To nie tylko prowadzi do ryzyka wypadku na tafli lodu, ale również braku pewności siebie, a co jest gorsze? Nie mamy pewności. Trzeba też pamiętać, że przy upadku, który może być następstwem źle dobranych łyżw, może ucierpieć więcej osób. Nie wolno kupować również za małych, z myślą, że się „rozbiją”, ponieważ na lodowisko ubieramy się generalnie ciepło, a więc możemy mieć na sobie grubszą skarpetkę, a wtedy mogą powstać odciski. Dodatkowo warto wspomnieć o zmniejszeniu komfortu przy poruszaniu się na łyżwach.

Kieruj się też ulubionymi kolorami, obecny wybór jest ogromny. Kiedyś na rynku były dwa rodzaje łyżew. Białe były zarezerwowane dla kobiet, czarne dla mężczyzn. Generalnie czasy się zmieniają, dlatego teraz w sklepie jest ogromny wybór! Można kupić takie łyżwy, jakie nam się tylko podoba. Wchodząc na strony różnych sklepów, znajdziemy kolorowe, jednobarwne, we wzory – aż ciężko się zdecydować. Dlatego kieruj się preferencjami osoby, która ten prezent od Ciebie dostanie.