Członkowie teatru DoSkutku przedstawią w sobotę, 26 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury efekty swojej pracy. Widzowie będą mogli zobaczyć premiery monodramu „Zła Inger” i sztuki „Na zbity pysk”. Reżyserem i scenarzystą obu jest Tadeusz Misiaszek. Występy zaczną się o godz. 18.

 Jako pierwsza na scenie zaprezentuje się Malwina Romańska, która przedstawi monodram „Zła Inger”. – Na potrzeby scenariusza zaadaptowałem baśń H. Ch. Andersena „Dziewczynka która podeptała chleb” – mówi Tadeusz Misiaszek. – Pomysł ten chodził mi po głowie od bardzo dawna. Trochę skróciłem tekst, żeby bardziej pasował do współczesnych realiów, ale większość dzieła Andersena pozostała we właściwej formie. Monodram będzie trwał ok. 30 minut.

 Po Malwinie Romańskiej na scenie zamelduje się cały skład DoSkutku, żeby pokazać widzom sztukę „Na zbity pysk”. – Historia ta dzieje się w Paryżu w 1945 roku. – mówi Misiaszek. – Akcja dzieje się w kamienicy, w której mieszkają kobiety, które w różny sposób straciły swoich mężów podczas wojny. Tragiczne wydarzenia na każdej z nich odcisnęły swoje piętno – opowiada. Sztuka będzie trwała ok. 50 minut.

 Bilety na spektakle będzie można kupić przed samymi występami. Pojedyncza wejściówka kosztuje 5 zł, natomiast karnety na obie premiery wycenione zostały na 8 zł.