Cała Polska żyje informacją o pytonie tygrysim, którego wylinkę odnaleziono w Warszawie kilka dni temu. Niektórzy twierdzili, że wąż dopłynął Wisłą aż do Grodu Kopernika. Wiemy, gdzie na pewno możecie zobaczyć pytony w Toruniu.

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu poinformował na swoim fanpage’u na Facebooku, że w Herpetarium, a więc w części ogrodu zoologicznego, w której eksponuje się gady i płazy, wykluły się pytony rombowe. Na razie nie zdradzono, ile młodych węży przyszło na świat. Co ciekawe, to właśnie w Toruniu, w 1797 roku, założono pierwsze na ziemiach polskich herpetarium.

Pyton rombowy – czym się charakteryzuje?

Pyton rombowy to wąż z rodziny dusicieli. Na wolności można go spotkać w Australii oraz Nowej Gwinei. Żyje głównie w środowiskach wilgotnych lub przy zbiornikach wodnych. Swoje ofiary uśmierca, dusząc je. Żywi się młodymi torbaczami, gryzoniami, a także ptakami. Ciekawostką może być fakt, że wąż ten w Australii uważany jest za zwierzę pożyteczne, gdyż tępi myszy, szczury oraz dzikie króliki.

Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie w toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym wykluły się także pisklęta bażanta królewskiego.

Pytony w Toruniu – kiedy można je oglądać?

Pytony rombowe oraz oczywiście innych mieszkańców zoo można zobaczyć codziennie w godzinach od 10:00 do 19:00. Szczegółową rozpiskę godzin otwarcia zoo znajdziecie tutaj.

[fot. fanpage Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu]