Zmiana na stanowisku redaktora naczelnego uniwersyteckiej rozgłośni radiowej. Miejsce Patryka Przybyłowskiego zajął Stanisław Janowski.

Radio Sfera działa od 1996 roku. Od 2016 roku funkcję redaktora naczelnego pełnił Patryk Przybyłowski. W ostatnich dniach nastąpiła jednak zmiana za sterami. Na stanowisko redaktora naczelnego awansował Stanisław Janowski.

Nowy redaktor naczelny Radia Sfera Stanisław Janowski – kim jest?

Stanisław Janowski to absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Obecnie nowy redaktor naczelny Radia Sfera jest studentem III roku kulturoznawstwa. Z radiem współpracuje od kilku lat. Przez trzy lata udzielał się w rozgłośni studenckiej jako wolontariusz. Pełnił funkcję reportera, spikera oraz wydawcy. W ostatnim czasie zajmował stanowisko Redaktora ds. Informacji. Nowemu naczelnemu nieobce są więc takie działania jak organizacja pracy reporterskiej czy opieka nad social mediami.

Stanisław Janowski współpracował również z takimi regionalnymi rozgłośniami jak Radio WAWA czy Radio Pik. Warto wspomnieć, że nowy redaktor naczelny Radia Sfera trzy razy reprezentował redakcję studenckiej rozgłośni na Przystanku Woodstock.

[fot. Andrzej Romański, https://www.facebook.com/UniwersytetMikolajaKopernika/]