Za niecałe dwa tygodnie w Toruniu odbędzie się wyjątkowy koncert Wolności!, podczas którego wystąpią znane i lubiane przez wielu gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Okazją do świętowania jest obchodzona w tym roku przez Polskę 100. rocznica odzyskania niepodległości. 

Plejada polskich gwiazd wystąpi w Toruniu z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Tegoroczny 11 listopada będzie jeszcze bardziej wyjątkowy niż zwykle. Choć co roku Polacy hucznie obchodzą odzyskaną w 1918 roku niepodległość, to w tym roku uczynią to już po raz setny! Z tego powodu w wielu polskich miastach, nie tylko w listopadzie, ale także w innych miesiącach, na różne sposoby świętuje się ten wyjątkowy dzień. W Toruniu bowiem już 16 września, specjalnie na tę okazję, organizowany jest koncert Wolności!, podczas którego na plenerowej scenie w centrum Torunia, a dokładniej na placu za Urzędem Marszałkowskim, wystąpi plejada polskich gwiazd.

Będziemy mieli okazję usłyszeć bowiem: Tomasza Organka, Katarzynę Nosowską, Krzysztofa Zalewskiego, Anetę Lipnicką, Natalię Kukulską, Mariusza Lubomskiego, a także Muńka Staszczyka. Wyjątkowi artyści zaprezentują w mieście Kopernika swoje przeboje poświęcone Polsce i różnym przejawom wolności oraz kultowe polskie utwory. Aranżacje piosenek przygotuje zespół pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego z gościnnym udziałem jazzowego kwartetu Atom String Quartet.

Warto także wspomnieć, że wydarzenie poprowadzi dziennikarz Maciej Orłoś, a kuratorem koncertu jest Jan Świerkowski. Wstęp na tę wyjątkową imprezę jest wolny, a na przybycie, wysłuchanie pięknych piosenek i celebrowanie w ten sposób wyjątkowej dla naszego kraju rocznicy, zaprasza Marszałek Województwa Piotr Całbecki. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00.

Plakat reklamujący koncert [fot. wydarzenie na Facebooku - Koncert: Wolności!]

Plakat reklamujący koncert [fot. wydarzenie na Facebooku – Koncert: Wolności!]

Więcej informacji, a także specjalne zaproszenie na koncert od Natalii Kukulskiej, znajdziecie tutaj.