Pogoda za oknem nie przypomina niestety scenerii z disneyowskiej „Krainy Lodu”, a śnieg znika jeszcze szybciej niż się pojawia. Nadal możemy jednak cieszyć się zimową atmosferą. Bo w końcu na co komu śnieg, skoro można mieć lód?

Podobnie jak w roku ubiegłym wielbiciele łyżwiarstwa będą mogli skorzystać z jednego z dwóch lodowisk na wolnym powietrzu przygotowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pierwsza ze ślizgawek została rozstawiona, tradycyjnie już, Przy Skarpie, druga natomiast znajduje się w centrum przy CKK Jordanki. Obydwa lodowiska będą dostępne dla mieszkańców w dni powszednie w godzinach 8.00 – 21.00, natomiast w weekendy oraz święta od 10.00 do 21.00.

Bilety dostępne będą w różnych wariantach, dzięki czemu miłośnicy łyżew będą mogli cieszyć dłuższą jazdą.

Ceny biletów:

ulgowy 5.00 zł/h

normalny 7.00 zł/h

2 godzinny ulgowy 8,00 zł

2 godzinny normalny 12.00 zł

Karnety na 10 wejść:

ulgowy 40.00 zł

normalny 60.00 zł

Wypożyczenie łyżew to koszt 7 zł/h. Należy również pamiętać o zabraniu ze sobą dowódu tożsamości, którego okazanie jest warunkiem wypożyczenia sprzętu.

Uczniowie toruńskich szkół w dni nauki szkolnej będą mogli korzystac z, lodowisk bezpłatnie  w godzinach od  8.00 do 14.00.Wypożyczenie łyżew w powyższych godzinach to koszt 4.00 zł/h.

Gdyby jednak pogoda nie dopisywała w najbliższych dniach pozostaje jeszcze możliwość skorzystania z lodowisk krytych. Z lodowiska Tor-Tor mieszczącego się przy ulicy Bema 23/29 będzie można niestety korzystać wyłącznie w wyznaczonych godzinach. Również ceny biletów będą wyższe niż w przypadku lodowisk sezonowych:

normalny 9,00 zł/h

ulgowy 7,00 zł/h

wypożyczenie łyżew 8,00 zł

[Fot. MOSiR Toruń]