Dziennikarze studenckiego Radia Sfera po raz kolejny wybierają się na Przystanek Woodstock. Zorganizują polowe radio, które będzie nadawać dla kilkusettysięcznej publiczności.

To nie pierwszy raz, kiedy radiowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika będą współpracować z Fundacją WOŚP. Wieloletnią współpracę Orkiestry z radiem zapoczątkował poprzedni redaktor naczelny rozgłośni Marcin Centkowski. Dziennikarze przez lata przygotowywali relacje reporterskie z Przystanku Woodstock na potrzeby rozgłośni, a w trakcie ostatnich edycji festiwalu współorganizowali polową redakcję radia. Tak będzie i tym razem – wolontariusze z Torunia zajmą się tworzeniem materiałów dźwiękowych, które zostaną wykorzystane na antenie Radia Woodstock.

Przystanek Woodstock jest festiwalem muzycznym, który raz w roku staje się czymś w rodzaju miasta fanów muzyki. Na jego terenie, oprócz kilku scen muzycznych, możemy znaleźć to, co w każdym mieście być powinno – zaczynając od sklepów, a kończąc na służbach porządkowych i szpitalu. XXII edycja festiwalu odbędzie się ponownie w Kostrzynie nad Odrą. W zeszłym roku redakcja Radia Sfera przygotowała ponad 140 relacji oraz wywiadów z pola festiwalowego. Całość była emitowana na polu festiwalowym dla setek tysięcy ludzi oraz w internecie. W tym roku wspierać Radio Woodstock będą reporterzy: Monika Majko, Stanisław Janowski, Błażej Nagiecki, a także redaktor naczelny Radia Sfera Bartosz Chodorowski oraz redaktor programowa toruńskiej rozgłośni Paulina Tchurzewska.

Materiałów reporterskich przygotowanych przez Radio Sfera będzie można słuchać na woodstockowym polu codziennie od godziny 9:00 do czasu rozpoczęcia koncertów, zaczynając od środy (13.07), a kończąc w sobotę (16.07). Transmisja wydarzeń z woodstockowego pola będzie także dostępna w internecie na stronie Radia Woodstock [link]. Przystanek Woodstock trwa od 14 do 16 lipca.

[fot. Centrum Prasowe WOŚP]