Transgresje 2018 „Spokój” to trzecia edycja odbywającego się w Toruniu i cieszącego się powodzeniem festiwalu muzycznego.  Tegoroczna edycja będzie świętem spokojnej, kojącej muzyki i odbędzie się w dniach 27-29 września.

Spokój w Grunwaldzie

Miejsce nie zostało wybrane przypadkiem. Hasło „Spokój” nierozerwalnie łączy się z kinoteatrem Grunwald.  To tam niegdyś mieszkańcy Torunia poszukiwali odpoczynku oraz rozrywki po ciężkim dniu. W programie m.in. koncerty takich artystów jak:  związany z Toruniem atem, Rozwód, Arma Agharta, Jacaszek, NOON, JANKA, Wojciech Bąkowski, Kammerflimmer Kollektief, Jan Jelinek, Marcus Henriksson aka Minilogue. Ponadto będziemy mieć możliwość wzięcia udziału w wernisażu wystawy pt. „Spokój” oraz oprowadzeniu po instalacjach dźwiękowych czy improwizacjach warsztatowych (SzuGa/Edka Jarząb/Ola Wasilewska). Po dniu pełnym wrażeń będziemy mogli gościć na afterparty w klubie PERS i odprężyć się przy dźwiękach dobrej muzyki. W piątek wystąpią tam Skeletone oraz Fischerle, a w sobotę  X.Y.R. oraz Mchy i porosty.

Grafika tegorocznej edycji festiwalu. [facebook.com/transgresje]

Grafika tegorocznej edycji festiwalu. [fot. facebook.com/transgresje]

Niekonwencjonalne rozwiązania

Transgresje to interdyscyplinarny, międzynarodowy festiwal, podczas którego prezentowane są najnowsze trendy artystyczne z pogranicza muzyki współczesnej, field recordingu, performance’u, sztuk wizualnych i architektury. Festiwal wyrósł z chęci realizacji wydarzenia, które oddziałuje w szerszym spektrum bodźców i pozwala na emocjonalne przeżywanie muzyki w sprecyzowanym kontekście kulturowym. Projekt swoją formułą nawiązuje do XX­ wiecznej tradycji awangardowej pracy z dźwiękiem i muzyką w niekonwencjonalnych przestrzeniach architektonicznych. Jego aktualna odsłona wyrosła z potrzeby innego ukazywania muzyki – stworzenia festiwalu będącego, podobnie jak w przypadku sztuk wizualnych, urzeczywistnieniem koncepcji kuratorskiej.

Festiwal Transgresje „Spokój” – szczegóły

Kiedy: 27 – 29 września

Gdzie: kinoteatr Grunwald oraz klub PERS

Bilety: I pula – 49 zł, II pula – 59 zł / bilety jednodniowe I pula – 30 zł, II pula 40 zl