Do tegorocznych juwenaliów UMK został niecały miesiąc. Czas najwyższy zatem na więcej informacji na ich temat. Wczoraj ogłoszono wreszcie temat przewodni tegorocznej zabawy.

Juwenalia UMK 2015 przebiegną pod znakiem Cosplay! Cóż to takiego? To jakiś zespół? Oddajmy głos cioci Wiki: „znajdujące korzenie w japońskiej kulturze przebieranie się za postaci z mangi, anime, gier komputerowych i filmów”. Jeśli byliście kiedykolwiek na konwencie fantastycznym, takim jak Copernicon, na pewno wiecie, o co chodzi. Przez 3 dni kampus UMK opanują studenci przebrani za postaci z gier, komiksów, kreskówek i filmów. Organizatorzy juwenaliów w taki sposób zapraszają do zabawy…

Każdy z nas (bez wyjątku!) marzył kiedyś, aby wcielić się w jakąś znaną postać, w naszego idola z dzieciństwa, a może i nie tylko. Chociaż na chwilę znaleźć się w jego/jej przebraniu i trochę powygłupiać. Może zostać Batmanem, albo Wiedźminem, Naruto czy Son Goku, a może Elsa, albo Królewna Śnieżka, Zombie, Wampirem, a może… Pechowcem Braianem, komodom (tak, meblem… no co?), Johnnym Brawo (i powtarzać „lubię placki”). Poczuć się jak postać z Avengersów, walczyć z ciemną stroną u boku Luka Skywalkera, cofnąć się w czasie z Martym McFly’em, albo rozbroić bombę podłożoną przez terrorystów w CS’ie. I rzec „Pika Pika”, albo „I’ll be back”. Mimo licznych imprez przebieranych, nigdy żaden temat Ci nie podpasował. Trochę wstyd… Trochę siara…. Co ludzie powiedzą…
Teraz jest właśnie ten moment. Na krótki czas zmień swój codzienny strój na coś zabawnego, pomysłowego. Popuść wodze fantazji, uwolnij pokład szalonej kreatywności i daj się porwać cosplay’owi!
„Powiedzieli mi, że mogę być kim chcę, więc zostałem…” kim chciałem!!! Przebierz się za kogo tylko zechcesz. Masz głupi pomysł na przebranie – idealnie!!! Pokaż, że potrafisz się bawić. Cosplay to temat rzeka, który swoją sławę zawdzięcza kreatywnym ludziom z całego świata. Kreatywnych w Toruniu nie brakuje (a na pewno nie na naszym UMK!). Szukaj już dziś inspiracji i pamiętaj, nie liczy się koszt stroju, ale pomysł!!!
Wujek Google pomoże Ci zrozumieć COSPLAY, a na pewno to, że jedynym ograniczeniem jest tu tylko nasza wyobraźnia.
Niech poniesie Cię wyobraźnia!!!

Co o tym sądzicie? Macie już pomysł na przebranie? Juwenalia potrwają od 7 do 9 maja, będzie się działo!