Już w tę sobotę odbędzie się pierwszy z sześciu koncertów, jakie przygotowali dla nas organizatorzy toruńskiej Alternatywnej Sceny Letniej!

Fundacja Nie.Art już po raz drugi zaprasza wszystkich chętnych na serię offowych koncertów, czyli na Alternatywną Scenę Letnią. Sześć z zaplanowanych na lipiec i sierpień występów, odbędzie się na barce wiślanej przy Bulwarze Filadelfijskim, a wstęp na każdy z nich jest wolny. Przed toruńską publicznością wystąpią: Ffrancis, Hades, Barbara Wrońska, Octopussy, Tęskno i Ted Nemeth. 

Alternatywna Scena Letnia w Toruniu – kto wystąpi?

  • Ffrancis – 7 lipca, godz. 21.00

Pierwszymi wykonawcami, którzy wystąpią podczas festiwalu już w najbliższą sobotę, będzie duet Ffrancis. Pod nazwą tego projektu kryje się: Misia Furtak (laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku) i Piotr Kaliński. Odwiedzą Toruń, aby promować swoje wydawnictwo: Off The Grid LP. Mają na swoim koncie album „Off The Grid”, na którym znajduje się 13 premierowych utworów, gdzie dźwięki z przesterowanych gitar zderzają się z brzmieniem automatów perkusyjnych. Dopełnieniem tego jest niepowtarzalny głos Misi.

  • Hades – 13 lipca, godz. 21.00

Kolejnym wykonawcą Alternatywnej Sceny Letniej będzie Hades – znany wielu osobom polski raper. Hades, a właściwie Łukasz Bułat-Mironowicz, znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole hip-hopowym HiFi Banda, jednak od 2011 roku prowadzi solową działalność artystyczną.

  • Barbara Wrońska – 20 lipca, godz. 21.00

Barbara Wrońska to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, która po latach pracy zespołowej postanowiła zaprezentować swój autorski, solowy materiał. Na scenie występuje od wielu lat, a muzykę komponuje i aranżuje sama.

  • Octopussy – 27 lipca, godz. 21.00

Octopussy to zespół, w którego skład wchodzą: Jan Babiński, Konrad Ciesielski, Piotr Danielewicz, Michał Koziororowski, Marcin Bąkowski i Michał Banasik. Artyści pochodzą z Trójmiasta, a ich repertuar to rock łączący brzmienia rock’n’roll, stoner czy blues z odbijającym się echem klimatu południa Stanów Zjednoczonych. Swój debiut wydali w 2013 roku, a na ich koncertach zawsze panuje energetyczna atmosfera, dzięki czemu zespół zbiera wciąż nowych fanów.

  • Tęskno – 2 sierpnia, godz. 21.00

Tęskno to projekt wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani. Jego premiera miała miejsce w maju 2017 roku, ale wszystko zaczęło się od wspólnie zaaranżowanego rok wcześniej utworu „Fastrygi” Meli Koteluk, który spotkał się nie tylko z entuzjastycznym odbiorem słuchaczy, ale także samej samej artystki. Piosenki wokalistek charakteryzują się autorskimi tekstami w języku polskim i muzyką, która niekoniecznie podlega pod podział na znane gatunki i style, łącząc brzmienia akustyczne z nowoczesnymi.

  • Ted Nemeth – 10 sierpnia, godz. 16.00

Ted Nemeth to zespół, który jest ostatnim artystą tegorocznej Alternatywnej Sceny Letniej. W jego skład wchodzą: Patryk Pietrzak, Michał Gibki, Wojtall Wierzba i Mateusz Dziworski. Artyści mają na swoim koncie dwie płyty, EP-kę oraz debiutancki album „Ostatni Krzyk Mody”. Na przełomie roku 2014 i 2015 zespół zaangażował się w tworzenie muzyki do przedstawień teatralnych, a ostatnio miał okazję zagrać na festiwalu Enea Spring Break oraz w radiu MUZO.FM gdzie zaprezentował 3 numery akustycznie.

[Fot. Facebook]