Studenckie Radio Sfera nadaje pozytywną energię na cały akademicki Toruń już od 19 lat! Dziś rozgłośnia świętuje swoje urodziny na dancingu w stylu lat 80. w klubie Od Nowa, na które zaprasza społeczność radiową, słuchaczy, sympatyków, studentów, pracowników i absolwentów.

Radio Sfera powstało w 1996 roku z połączenia dwóch studenckich rozgłośni – Radia Centrum i Radia Bielany. Nadaje pod adresem internetowym www.sfera.umk.pl, a jego siedziba mieści się w Domu Studenckim nr 8 na Gagarina 17. Redakcja Sfery przez 19 lat stała się domem wielu młodych adeptów dziennikarstwa i miłośników sztuki radiowej. Jest nie tylko miejscem, w którym można szlifować warsztat, ale także poczuć wyjątkową atmosferę, jaką gwarantują jedynie studenckie media.

Podziękować Radiu Sfera za dobrą robotę od 19 lat możemy dziś wieczorem w klubie Od Nowa. Urodziny Sfery przebiegną w konwencji dancingu, która tak świetnie sprawdziła się podczas obchodów 70. rocznicy powstania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Ogromne zainteresowanie wymyśloną w Sferze formułą sprawiło, że redakcja postanowiła powtórzyć ją przy okazji własnego jubileuszu. Decyzją słuchaczy zdecydowano, że impreza odbędzie się w konwencji lat 80. Będziemy tańczyć do największych hitów barwnej dekady, a mile widziane będą stroje stylizowane na epokę!

Impreza odbędzie się w sobotę, 7 listopada w klubie Od Nowa (Gagarina 37a). Parkiet taneczny zorganizowany będzie w dużej sali klubu. Start o godzinie 20.30. Wstęp wolny i jak najbardziej wskazany – Radio serdecznie zaprasza społeczność radiową, słuchaczy, sympatyków, studentów, pracowników i absolwentów. Przedstawicieli Spod Kopca także tam nie zabraknie, więc – do zobaczenia w Od Nowie!