Nie trzeba pisać nawet, jak bardzo dramatyczne wydarzenia dzieją się na Ukrainie. Jak w ogarniętym wojną kraju wygląda sytuacja praw człowieka? To zagadnienie będzie poruszane podczas Elsa Day 26 listopada.

Elsa Day to cykliczny projekt realizowany jednocześnie we wszystkich grupach lokalnych i narodowych Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa (ELSA). Tegoroczna, trzecia już edycja poświęcona jest poszerzaniu wiedzy z zakresu praw człowieka. Zadaniem projektu jest nie tylko propagowanie zasięgu stosowania praw człowieka oraz problematyki ich naruszania we współczesnym świecie, ale również kształtowanie świadomości społecznej tych nadużyć.

W ramach środowego Elsa Day odbędą się dwa wydarzenia. Pierwsze to panel dyskusyjny pt. „Działania zbrojne a prawa człowieka na tle konfliktu zbrojnego”, który rozpocznie się w Audytorium C na Wydziale Prawa i Administracji (ul. Bojarskiego 3) 26 listopada o 12.00. Zamieszczamy poniżej program wydarzenia (kliknij obrazek aby powiększyć).

UKR1

Drugi punkt wydarzenia to Szkolenie z tworzenia pism do Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Obywatelskich, które będzie miało miejsce w sali nr 8 w Bibliotece Głównej UMK (ul. Gagarina 13) w godzinach 10-12.

Podczas obu wydarzeń prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Nadzieja dla Rodzin.