„Toruń – miasto marzeń” – trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem! Nie od dzisiaj wiadomo, że jest to miasto, które swoją aurą sprzyja osobom uwielbiającym myśleć o niebieskich migdałach. Fakt ten nie umknął także Galerii Rusz, która tworząc cykl inspirujących prac o marzeniach, chce podzielić się z mieszkańcami Śląska pięknem naszego miasta!

Galeria Rusz podbije Śląsk z projektem „Toruń – miasto marzeń”

Galerię Rusz i jej słynne bilbordy, którymi nie raz się z Wami dzielimy, zna chyba każdy. Warto jednak przypomnieć, że pod nazwą tą kryje się autorski projekt artystycznego duetu, w którego skład wchodzi Joanna Górska i Rafał Góralski. Artyści specjalizują się przede wszystkim w tworzeniu sztuki publicznej – tworzą bilbordy, plakaty, instalacje, murale, animacje, performance i akcje, a swój projekt realizują od blisko 20 lat w Toruniu, dzięki czemu jest to najdłużej działający projekt tego typu na świecie, gdzie w stałej lokalizacji prezentowane są prace artystyczne. Od kilku lat ich prace można podziwiać także na 5 bilbordach w Warszawie.

Poza Toruniem i Warszawą, prace Galerii Rusz będzie można podziwiać przez jakiś czas także na Śląsku, w ramach projektu „Toruń – miasto marzeń”. Właśnie tam odbędzie się wystawa prac artystycznych Joanny Górskiej i Rafała Góralskiego, które zainspirowane są Toruniem – czyli „miastem marzeń”. Prace toruńskich artystów zobaczyć będzie można w Katowicach, a także przy głównych drogach krajowych. Wystawa rozpocznie się 1 maja, a potrwa aż do końca wakacji, mianowicie do 31 sierpnia. Pierwsze prace, które mają ukazać gród Kopernika jako miasto w sam raz dla marzycieli, eksponowane będą na wielkoformatowych bilbordach typu Motorway, usytuowanych przy głównych drogach kraju. Zobaczyć je będzie można przez cały czas trwania wystawy. Następnie prace pokazane będą w Katowicach i aglomeracji, gdzie będziemy mogli podziwiać je przez cały lipiec i sierpień na bilbordach i citylightach w różnych punktach miasta.

Pomysł wystawy narodził się wtedy, kiedy Joanna Górska i Rafał Góralski zauważyli, że przyjazna atmosfera Torunia sprzyja kreatywności oraz marzeniom. Do bujania w obłokach inspiruje bowiem nie tylko piękna panorama miasta, malownicze uliczki starówki, gotyckie kamienice czy średniowieczne kościoły, ale przede wszystkim słynna Dolina Marzeń. Galeria Rusz stworzyła wobec tego cykl inspirujących prac o marzeniach, bez których życie byłoby smutne i nieciekawe, aby móc pochwalić się naszym miastem mieszkańcom Śląska i zaprosić ich jednocześnie do odwiedzenia marzycielskiego Torunia, by także i oni mogli poczuć tę aurę.

[Fot. materiały organizatora]