Studenci przejmą władzę nad miastem już niebawem. A my poznaliśmy kolejną gwiazdę, która umili im świętowanie.

Cugowscy na Juwenaliach w Toruniu!

20 maja o 23.00 w Toruniu wystąpią Cugowscy – taką informację podaje oficjalny fanpage zespołu Bracia. To oznacza, że grupa bez wątpienia będzie gwiazdą Cyrkowych Juwenaliów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Cugowscy to zespół założony w 2014 roku przez Krzysztofa, Piotra i Wojciecha Cugowskich wykonujący muzykę z pogranicza popu i rocka. Kultowy wokalista Budki Suflera wraz z synami, znanymi z grupy Bracia na pewno nie zawiedzie toruńskich studentów.

Kto zagra jeszcze?

Cyrkowe Juwenalia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika rozpoczną się w czwartek, 18 maja. Ten dzień będzie należeć do muzyków hip-hopowych – na scenie pojawi się Kękę i KaeN.

Piątek upłynie pod znakiem ulubionego gatunku muzycznego naszych rodaków czyli disco polo. Wieczór uświetni występ zespołu Mig. Ale to nie wszystko. Również fani ciężkich brzmień w piątek, 19 maja, będą mieli powody do radości, bo swoje utwory podczas Juwenaliów zaprezentuje grupa heavy metalowa Nocny Kochanek.

W sobotę, 20 maja na scenie zobaczymy formację nominowaną do Eska Music Awards w kategorii najlepszy zespół – mowa oczywiście o Sound’n’Grace. Zabawę na łące rozkręci również Łąki Łan.

[Fot. Angelika Plich]