Dwie charyzmatyczne kobiety na wokalu i męskie wsparcie muzyczne. Grają akustyczny blues, rock’n roll i baba-riba jazz. Zespół Dziewczyny wystąpi już w najbliższy piątek w Od Nowie.

Wystąpią w Toruniu w ramach Od Nowy na Obcasach i zaprezentują się z tej akustycznej wersji.

Zespół powstał w 2008 roku jako duet: Anna Karamon i Aleksandra Nowak. Towarzyszył im charyzmatyczny gitarzysta Krzysztof Łochowicz. Po jakimś czasie do tria dołączył Maciej Matysik(kontrabas), Artur Lipiński(będny) oraz Bogusz Wekka(przeszkadzajki). Zanim ukazała się debiutancka płyta, zespół dwukrotnie wygrał porgam Hit Generator wyprodukowany dla TVP2. Był to ogromny sukces, który pociągnął za sobą duże poparcie publiczności i jurorów. W 2010 roku zespół z piosenką „Cash box” został zakwalifikowany do Krajowego Finału Eurowizji. Debiutancka płyta zespołu Dziewczyny „Dziewczyny z sąsiedztwa” ukazała się 8 marca tego samego roku. Na krążku znalazło się 11 w pełni autorskich utworów. Album zebrał bardzo dobre recenzje w mediach i dotarł na 29 miejsce OLiS.  W 2011 roku Dziewczyny wzięły również udział w pierwszej edycji programu muzycznego X-Factor.
Obecnie DZIEWCZYNY promują EP ABSURDALNIE, która ukazała się pod koniec 2014 roku! Minialbum jest nowym, dojrzałym kierunkiem w twórczości artystek znanych z wielu festiwali (Nagroda Grand Prix przyznana przez TVP S.A. im. Agnieszki Osieckiej za Największą Osobowość Festiwalu Spotkania Zamkowe 2008, nagroda Festiwalu Piosenki Studenckiej).

 

Data: 10 kwietnia 2015, godz. 20

Miejsce: Klub studencki Od Nowa, ul. Gagarina 37a.

Bilety: 15 zł – przedsprzedaż; 25 zł – w dniu koncertu

Link do wydarzenia.

[Fot. strona internetowa zespołu Dziewczyny]