Wysoki stan konta pracodawcy nie przesądza o jego hojności wobec zatrudnianych osób. Często jest wręcz przeciwnie, czego przykładów aż nadto jest w Toruniu. Praca w firmach i fabrykach będących własnością najbogatszych przedsiębiorców w regionie nie przynosi wysokich dobrych zarobków.

Boryszew Maflow w Toruniu

Jednym z najbogatszych ludzi w Polsce jest Roman Karkosik, który kontroluje grupę kapitałową Boryszew. Firma ta poszukuje obecnie pracowników m.in. do pracy w Toruniu, w oddziale Boryszew Maflow na stanowisko Inżyniera procesu produkcyjnego. Od kandydatów oczekiwane jest wyższe wykształcenie, z preferowanych kierunków inżynierskich: mechanicznego, budowy maszyn, mechatroniki lub robotyki. Wymagana jest znajomość programu CAD 3D, SolidWorks lub Geomagic, a ponadto APQP, PFMEA, SMED i optymalizacji procesów produkcji. Kandydat powinien znać język angielski w stopniu komunikatywnym, pozwalającym na swobodną konwersację. Mile widziane jest doświadczenie na stanowisku inżynieryjnym w przedsiębiorstwie z branży automotive oraz znajomość SAP.

Co prawda w samej ofercie pracy w Toruniu w Boryszew Maflow brakuje informacji o proponowanym wynagrodzeniu, ale z informacji uzyskanych z serwisu nowosci.com.pl wynika, że pracownik przyjmowany na stanowisko operatora produkcji w Tensho Boryszew uzyskać mógł w grudniu 2016 roku wyłącznie minimalną pensję. W Boryszew Maflow jest trochę lepiej – pracownicy po przejściu półrocznego okresu szkolenia i pracy próbnej w fabryce w Tychach, uzyskują stawki wynagrodzenia w granicach od 2300 do 2700 zł brutto. Pracodawca częściowo refunduje również koszty dojazdu i zakwaterowania. Potem kierowani są oni do pracy w toruńskiej fabryce.

Praca w For Nature Solution

W Ostaszewie niedaleko Torunia znajduje się fabryka produkująca pellet, będąca własnością przedsiębiorcy i senatora z PO Przemysława Termińskiego. On również jest gotów dać pracę i oferty pracy umieszcza w PUP w Toruniu. W ogłoszeniu znalazła się gwarancja wynagrodzenia od 2800 zł brutto miesięcznie dla operatora maszyn przy produkcji. Zakres obowiązków obejmuje obsługę maszyny pakującej pellet drzewny do worków, ich układanie na palety oraz przyjmowanie i wydawanie towarów z magazynu. Na wstępie pracownikowi oferowana jest umowa o pracę na okres próbny, potem dopiero umowa stała. Praca będzie wykonywana w godzinach od 7 do 15, od 15 do 23 oraz od 23 do 7 rano. Od kandydatów pracodawca wymaga wykształcenia zasadniczego zawodowego. Mile widziane jest doświadczenie w pracy na produkcji.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]