Po przegranym meczu w Zielonej Górze z tamtejszym Falubazem i ujawnionych konfliktach w drużynie na oficjalnej stronie Unibaksu Toruń prezes klubu postanowił zrezygnować z pełnionej przez siebie funkcji.

O nie najlepszej atmosferze w toruńskiej drużynie może świadczyć materiał FalubazTV. Słychać na nim jak pełniący obowiązki trenera Jan Ząbik w zastępstwie ukaranego po ubiegłorocznym wycofaniu swojego zespołu z finału ligi Sławomira Kryjoma kłóci się z mechanikiem Pawłem Przedpełskim. Powodem nieparlamentarnej wymiany zdań było układanie par na torach, które to miało się odbywać wedle życzeń Tomasza Golloba, co nie spodobało się mechanikowi toruńskiej drużyny.

Przypomnijmy, że Unibax Toruń przegrał dotkliwie mecz ze SPARem Falubaz Zielona Góra 37:53. Drużyna z Miasta Aniołów okupuje ostatnią pozycję z dorobkiem minus 6 punktów obejmującym karę za wycofanie się z finału Ekstraligi. O playoffach toruński klub może już na dobrą sprawę zapomnieć. W takich okolicznościach doszło do odejścia Mateusza Kurzawskiego z funkcji prezesa. Nie zostały podane oficjalnie przyczyny rezygnacji byłego już prezesa Kurzawskiego.

Oto treść oświadczenia wydanego przez toruński klub żużlowy:

[blockquote style=”style-1″]Klub Sportowy Toruń Unibax SA informuje, że dnia 6 maja 2014 roku Mateusz Kurzawski zrezygnował z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu KST Unibax. Jego obowiązki przejął dotychczasowy Wiceprezes – Tomasz Kaczyński.[/blockquote]

Następny mecz drużyna rozegra już 11 maja z Unią Tarnów w Toruniu.

[Fot. wikipedia commons]