Zbigniew Herbert, Roman Ingarden, Stanisław Przybyszewski, czasem nawet Witkacy – czołowi przedstawiciele polskiej kultury, literatury i filozofii już lata temu zakochali się w Bydgoskim Przedmieściu. Teraz urokiem tej dzielnicy pragną oczarować mieszkańców także organizatorzy Spacerów Literackich.

W pierwszą niedzielę wakacji (26 czerwca) CSW zaprasza na kolejny Spacer Literacki, który zaprowadzi uczestników wprost w piękne, choć niedoceniane scenerie Bydgoskiego Przedmieścia. Urokliwa dzielnica, położona w sąsiedztwie Starego Miasta, była na przestrzeni minionych lat miejscem zamieszkania bardzo znanych postaci. Bywali tu pisarze, malarze i muzycy, którzy w fasadach starych kamienic i finezyjnych zdobieniach domów odnajdywali prawdziwe piękno. Aby na nowo dostrzec urok Bydgoskiego Przedmieścia organizatorzy Spaceru Literackiego proponują spacer zgodnie z tak wytyczoną mapą dzielnicy.

Uwaga! Obowiązują zapisy, które przyjmowane są pod mailem: biblioteka@csw.torun.pl 

Ilość miejsc na wydarzenie jest bowiem ograniczona. Niemniej jednak w planach są kolejne spacery, które potrwają aż do jesieni :) Spacer trwa około dwóch godzin, w połowie drogi przewidziana jest przerwa na prezentację i drobny poczęstunek. Zbiórka pod CSW, trasa zakończy się na ulicy Kochanowskiego w pobliżu przystanku tramwajowego z możliwością dojazdu do centrum miasta.

DATA: 26 czerwca (niedziela), godz. 12:00
MIEJSCE: CSW
BILETY: wstęp wolny
SZCZEGÓŁY: strona wydarzenia

[Fot. materiały prasowe]