Strategiczne lub zręcznościowe, z kostką albo bez – gry planszowe wracają do łask! Grają w nie dzieci, coraz częściej sięgają po nie także dorośli. Moda na wieczory wspólnie spędzane nad planszą dotarła również do Torunia. Dowodem na to jest druga już Strefa InteGRAcji.

Liczba kolorowych pudełek z grami, które pojawiają się na sklepowych półkach rośnie z zatrważającą szybkością. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie – łatwiejsze dla dzieci, bardziej wymagające dla młodzieży i dorosłych, te o maksymalnym poziomie trudności – dla ekspertów. Szeroka gama oferowanych produktów czasem sprawia jednak, że trudno dokonać wyboru. Jak bowiem dowiedzieć się czy dana planszówka przypadnie nam do gusty? Warto sprawdzić podczas InteGRAcji!

Strefa InteGRAcji to impreza dedykowana wszystkim wielbicielom gier planszowych. Jej organizatorem po raz kolejny została Książnica Kopernikańska w Toruniu, która przy współpracy z sklepem Grajfer, postanowiła umożliwić graczom wspólne zagranie w ulubione tytuły. Tym razem propozycja skierowana jest głównie do miłośników strategii oraz gier przygodowych i logicznych. Wśród udostępnionych zestawów znajdą się: Koncept, Carcassonne, Pentago, Splendor, Abalone, Kameleon, Prezencik i kilka innych. Spotkanie odbędzie się 16 lutego (wtorek) w bibliotece przy ul. Jęczmiennej 23, w godz. 17:00-19:00.

[fot. flickr.com]