Wnioski dla stypendiów rektorskich, socjalnych i dla osób niepełnosprawnych zostaną wygenerowane tak jak w poprzednim roku w systemie USOS.

Stypendium socjalne

W przypadku stypendium socjalnego należy wygenerować dwa dokumenty: średnie dochody za 2014 r. i wniosek o stypendium socjalne. Od 2 października ten pierwszy moduł jest już dostępny w systemie. po przerwie technicznej USOS-a, która odbędzie się 7 października w godzinach 11:00 – 23:59. Po przerwie technicznej będzie można wygenerować wniosek o stypendium, jednak nie jest jeszcze znany dokładny termin wygenerowania tego modułu. Generatory znaleźć można na podstronie USOS-a: Moje Studia – Wnioski. Wygenerowany wniosek wraz z oświadczeniem o dochodach należy złożyć wraz z potrzebnymi dokumentami poświadczającymi dochody członków rodziny w wydziałowej komisji stypendialnej.

Stypendium socjalne może ulec zwiększeniu z tytułu mieszkania w domu studenckim lub też innym obiekcie w sytuacji kiedy codzienne dojazdy na uczelnię uniemożliwiłyby lub w znacznym stopniu utrudniły studiowanie. Podstawowym warunkiem otrzymywania stypendium socjalnego są miesięczne dochody netto przypadające na członka rodziny nie mogące przekraczać 895,70 zł.

Tutaj znajdziecie wykaz dokumentów określających sytuację materialną i socjalną studenta.

Stypendium rektorskie

Generator dla Stypendium Rektora dla najlepszych studentów otwarty będzie od 8 października 2015 r. od godz. 8:00.

Wnioski będą przyjmowane w dniach:

8 października – od godz. 12:00 do 15:00

9 października – od godz. 10:00 do 15:00

10 października – sobota od godz. 10:00 do 15:00

12-15 października – od godz. 10:00 do 15:00

Miejscem składania wniosków będzie „Dawne” Studium Wychowania Fizycznego i Sportu przy ul. Gagarina 35 blisko Wydziału Teologicznego i Od Nowy.

Jak informuje Samorząd Studencki UMK powyższe daty są terminami ostatecznymi, po których nie będzie możliwości składania wniosku o stypendium rektorskie. Jeśli ktoś odznacza się dodatkowymi osiągnięciami, do wniosku musi dołączyć dokumenty to poświadczające np. zaświadczenie o czynnym udziale w konferencji naukowej czy o osiągniętej średniej na drugim kierunku studiów osiągniętej w przeciągu całego trwania toku studiów na tym kierunku.

Należy pamiętać, że od tego roku premiowany w ubieganiu się o Stypendium Rektora jest tylko czynny udział w konferencjach naukowych, polegający na wygłoszeniu referatu.

Oto jak wyglądały progi punktowe dla stypendium rektorskiego w ubiegłym roku akademickim.

Stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych

Stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych może otrzymać student „z tytułu niepełnosprawności potwierdzonej orzeczeniem właściwego organu”. Generator dla wniosków o stypendium socjalne będzie aktywny od 7 października. Wysokość stypendium jest uzależniona od stopnia niepełnosprawności. Waha się ona w zależności od tego czy jest to stopień lekki, umiarkowany czy znaczny potwierdzone odpowiednio orzeczeniami o zaliczeniu do, odpowiednio, III, II lub I grupy inwalidów.Stypendium jest przyznawane wyłącznie na wniosek zainteresowanego studenta.

Ponadto Samorząd informuje o zmianie procedury aktualizacji danych niezbędnych do przyznania stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych.

Osoby ubiegające się o przyznanie stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych jednocześnie rozpoczynające studia na UMK, a także osoby kontynuujące naukę, których orzeczenie utraciło ważność proszone są o dostarczenie oryginału aktualnego dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność 1) na wydziałach toruńskich  do biura Samodzielnej Sekcji ds Studentów Niepełnosprawnych. Biuro mieści się przy Domu Studenckim nr 11, ul. Gagarina 33, tel. 56 611-49-83, e-mail: pelnomoc@umk.pl.
2) na wydziałach Collegium Medicum  do Działu Dydaktyki, ul. Jagiellońska 13-15, pok. 12 w godz. 7.00 – 15.00.