Taki sam jak Ty – wyrażający emocje, lubiący się śmiać, niemogący powstrzymać płaczu… Tacy są wszyscy ludzie, co postanowiły udowodnić studentki III roku pedagogiki specjalnej na UMK.

Celem wystawy „Taki sam jak Ty” jest propagowanie wśród społeczności akademickiej (i nie tylko! Na wystawę może się wybrać każdy torunianin) pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych intelektualnie – mowa o chorujących np. na autyzm, padaczkę czy zespół Downa. Ludzie niemający na co dzień do czynienia z tymi schorzeniami zwykle nie chcą obcować z osobami niepełnosprawnymi. Nie wiedzą, jak się wobec nich zachowywać, jak je traktować, czasami wręcz boją się im pomóc.
Pomysłodawczynie wystawy postanowiły walczyć z uprzedzeniami innych studentów i pokazać im, że osoby nie w pełni sprawne intelektualnie są takie same jak my. Mimo że nie ze wszystkimi czynnościami radzą sobie tak dobrze jak przeciętny człowiek, pomimo tego że niekiedy potrzebują więcej czasu, mają uczucia i je okazują. Lubią się bawić i pragną korzystać z życia. Studentki Wydziału Nauk Pedagogicznych przyznają, że chciały zrobić coś fajnego zawodowo i podzielić się efektami z całą społecznością akademicką.
Otwarcie wystawy miało miejsce we wtorek, 9 maja, o godzinie 11. Jednak zdjęcia można oglądać do końca miesiąca. Ich autorem jest toruński fotograf Krzysztof Wesołowski, który w swoich kadrach z przyjemnością zatrzymuje człowieka, jego historie oraz pasje.
To kolejny projekt, którego pomysłodawczyniami są studentki z Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK. Bezinteresownie działają w ważnej sprawie. Oby więcej takich inicjatyw!
Tutaj znajdziecie więcej informacji na temat wydarzenia.
Zdjęcia autorstwa Krzysztofa Wesołowskiego możecie obejrzeć również na jego fanpage’u.

KIEDY: 9 maja 2017 – 31 maja 2017
GDZIE: Wydział Nauk Pedagogicznych UMK (łącznik wydziałowy z Wydziałem Nauk o Ziemi – obok ksero), ul. Lwowska 1, Toruń
BILETY: wstęp na wystawę oczywiście bezpłatny
[Fot. Krzysztof Wesołowski]