Muzycy z Polski i całego świata już niedługo w toruńskim CSW! Muzyka elektroniczna, elektroakustyczna, awangarda rockowa i jazzowa, a także sztuka adiowizualna – to obszary, na których swą twórczość zaprezentują znakomici artyści.

Główne koncerty 8. CoCArt Music Festival odbywać się będą w Centrum Sztuki Współczesnej, natomiast inne koncerty i afterparty po koncertach w CSW – w klubie NRD. To właśnie w NRD rozpocznie się pierwszy dzień festiwalu – o godzinie 20:00 w czwartek zagrają dla Was polskie gwiazdy: Bartek Kujawski, RNA2 oraz FOQL. Piątkowy CoCArt rozpoczyna się o 19:00 już w CSW. Wówczas będziemy mogli posłuchać takich artystów, jak: HYPERCOLOR (USA/AT), Gerard Lebik / Piotr Damasiewicz (PL), STARA RZEKA (PL), MOHAMMAD (GR). Trzeci dzień – sobota – to również godzina 19:00 i CSW, tym razem na scenie wystąpią: AVTOMAT (PL), Joanna Szumacher (PL), DIATRIBES (CH), Angélica Castelló / Burkhard Stangl (MEX/AT), WE WILL FAIL (PL).

Bezpośrednie spotkanie z dorobkiem prawdziwych legend muzyki współczesnej, to okazja by bliżej poznać prekursorskie zjawiska muzyczne ostatnich lat. Muzycy, artyści wizualni i performerzy z Europy, Ameryki, Australii i Japonii bez wątpienia piszą muzyczną historię i dają publiczności wspaniałą okazję, by w niej współuczestniczyć. CoCArt Festival pozwala na uchwycenie tajemnicy muzyki współczesnej, dotknięcie jej charakterystycznych dysonansów i podjęcie próby zrozumienia języka muzycznej awangardy, a także uświadomienie, jak ważne miejsce w działaniach twórczych zajmują multimedia. Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony publiczności i jest entuzjastycznie przyjmowane przez krytyków, o czym świadczy wyróżnienie CSW i CoCArt Music Festivalu przez nowojorskie New Museum.

Wymienione koncerty to jednak nie koniec zaplanowanych atrakcji. Zarówno 18, jak i 19.03 klub NRD zaprasza po oficjalnych koncertach na afterparty, które rozpoczną się około północy. W piątek wystąpi m.in. ZAMILSKA, a w sobotę Wiktor Skok.

W sobotę w Czytelni CSW o godzinie 14:00 odbędzie się również panel dyskusyjny Obrzeża kultury czy obrzeża wydarzeń kulturalnych? , poświęcony organizacji wydarzeń związanych z muzyką awangardową. Dyskusje poprowadzi Michał Porwet. Dodatkowo zyskamy możliwość, by nieodpłatnie wziąć udział w warsztatach dźwiękowych, które prowadzić będzie Tomasz Mirt: w piątek w godzinach 15:00-18:30 oraz w sobotę od 14:00 do 18:00 w Kulturhauz. Ideą warsztatów jest pokazanie uczestnikom, w jaki sposób można wykorzystać przestrzeń, pogłos i rezonanse w nagraniach terenowych. Obowiązują zapisy pod adresem: kulturhauz@gmaill.com.

Bilety na CoCArt w cenie 30zł za jeden dzień (piątek lub sobota), karnet dwudniowy – 50zł. Wstęp do klubu NRD: 10zł (lub 5zł dla posiadaczy biletu/karnetu na koncerty CSW).

Więcej informacji na stronie CoCArt Festivalu oraz jego koncie na Facebooku.

[fot. materiały prasowe]