Jedz, oglądaj i dyskutuj! Z okazji nadchodzącej Frankofonii Toruńskie Stowarzyszenie Alliance Française zaprasza na wieczór w francuskim klimacie. W programie znalazła się projekcja filmu, następująca po niej dyskusja, a także skromny poczęstunek.

Toruńskie Stowarzyszenie Alliance Française wytrwale dąży do rozpropagowania kultury francuskiej wśród mieszkańców miasta i przyjeżdżających gości. Tym razem jego członkowie zapraszają na wieczór studencki przygotowany specjalnie z myślą o wszystkich filmowych pasjonatach. Będzie to okazja, aby wspólnie obejrzeć jeden z największych francuskich przebojów kinowych minionego roku „Za jakie grzechy, dobry Boże?”.

„Za jakie grzechy, dobry Boże?” to jeden z największy francuski przebój minionych lat: 12 milionów widzów nad Sekwaną i kolejne miliony w pozostałych krajach europejskich! Sale kinowe pękają w szwach, widzowie zanoszą się śmiechem, sprzedaż biletów wzrasta – gdzie kryje się sekret? Produkcja Philippe de Chauveron to film trafiający w gusta wszystkich fanów komedii z miłością w tle.

Cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową? To się dopiero okaże!

Film zaprezentowany zostanie w francuskiej wersji językowej, dla wygody oglądających włączone zostaną jednak polskie napisy.

W trakcie wieczoru organizatorzy przewidują także drobny poczęstunek. Na talerze uczestników trafi paja kujawska, czyli duża ilości mięsa drobiowego lub wieprzowego z różnymi warzywami i znakomitymi dodatkami zapiekana w cieście. Nie zapomniano również o wielbicielach diety wegetariańskiej – wersja bez dodatku mięsa będzie na nich czekać. O fakcie tym należy jedynie wspomnieć przy odbieraniu wejściówek.

Wieczór filmowy odbędzie się 17 marca o godz. 18:00 w siedzibie Toruńskiego Stowarzyszenia Alliance Française (ul. Kopernika 20). Wstęp jest bezpłatny, a wejściówki odbierać można w sekretariacie.

[fot. www.afrouen.org]