Burleska to sztuka łącząca teatr i śpiew, która narodziła się w XVIII w. jako parodia poważnych dzieł operowych lub operetkowych. Już w październiku torunianie będą mieli po raz drugi okazję zobaczyć tego typu wydarzenie na żywo.

Pisaliśmy niedawno o warsztatach burleski organizowanych przez The Glitter Cats oraz Cabaret szkołę kreski i burleski. Grupa performerek i szkoła zorganizują w Lizard Kingu II Toruńską Scenę Burleski. Oprócz rewii, komedii, teatru i tańca (np. elementy baletu) widzowie odczują także szczyptę pikanterii.

Podczas drugiej edycji Toruńskiej Sceny Burleski wystąpią mające za sobą występy w Polsce i zagranicą (w Anglii, Włoszech czy Szwajcarii) artystki: Rose de Noir z Łodzi, duet Grotesque bel Air, Castia la Rossa, Pearl Pepper, Morticia von Black z toruńskiej grupy The Glitter Cats oraz Lady AnnMart z Radomia.

Kiedy i gdzie?

Kiedy? 11 października (czwartek), godz. 21:00.

Gdzie? Lizard King, ul. Kopernika 3

Bilety:  dostępne w Barze Klubu Lizard King od wtorku do sobota, od godz. 18:00, w Biurze Copernicana przy ul. Żeglarska od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00, a także na stronie biletyna.pl w cenie 30 zł.

Tutaj można dołączyć do wydarzenia na Facebooku.