Balkon w bloku to przedłużenie mieszkania – warto je wykorzystać! Każdy balkon może wyglądać pięknie, warto więc dobrze przygotować go do sezonu. Jeżeli nie masz pomysłu na taki “kącik relaksu” zapraszamy do lektury. Oczko wodne, hamak bądź kwiatowy ogród to tylko niektóre nasze propozycje na balkon pełen blasku!

Jakie meble na balkon?

Wybierając meble balkonowe, musimy wziąć pod uwagę przestrzeń, jaką posiadamy. W końcu inny zestaw dobierzemy do dużego tarasu i inny do małego balkonu. Jeżeli chcemy zaaranżować małą przestrzeń, musimy myśleć ekonomicznie. Meble powinny być więc funkcjonalne – najpraktyczniejsze będą składane krzesła i stoły. W końcu można je składać i rozkładać, kiedy tylko mamy ochotę. Meble balkonowe powinny pasować do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Jeżeli wnętrze jest np. rustykalne, na balkonie idealnie wyglądać będą meble drewniane i metalowe dodatki. W ten sposób przedłużymy pokój dzienny, tworząc swoją własną strefę relaksu. Do pełni szczęścia brakuje jedynie hamaku! Na tak wyposażonym balkonie, nawet wakacje w mieście staną się czystą przyjemnością. Brakuje tylko szumu wody…

Oczko wodne na balkonie

Mieszkając w mieście, bardzo często tęsknimy do natury – w końcu ile można patrzeć na betonowe bloki? Rozwiązaniem jest balkon z oczkiem wodnym. Taka aranżacja każdemu pomoże odstresować się po ciężkim dniu. Jak stworzyć tego typu zbiornik? Po pierwsze – potrzebny będzie pojemnik. Może nim zostać każde duże, szczelne naczynie, byle było głębokie (minimum 30-40 cm). Najczęściej oczka wodne zakłada się w starych beczkach, garnkach bądź wiadrach. Następnie pojemnik wypełniamy wodą, na dno kładziemy płaskie kamienie bądź żwir, a na koniec wstawiamy kosze z wodnymi roślinami. Zieleń, którą warto posadzić w małym oczku wodnym to: pałka drobna, moczarka kanadyjska, rogatek sztywny bądź miniaturowe grzybienie. Pięknie wygląda również lilia wodna. Jedynym problemem w tego typu zbiornikach jest kłopot z zamulaniem i niewłaściwym napowietrzaniem. Istnieje jednak idealne rozwiązanie – firma AQUAEL ma w swojej ofercie pompy do oczek wodnych, które sprawią się nie tylko na balkonie czy tarasie. Żadne oczko wodne nie jest im straszne!

Kwiaty na balkon

Oczko wodne to jak kawałek ogrodu na balkonie. Żeby cieszyć się w pełni tym małym “ogrodem”, warto go odpowiednio wypełnić. W końcu kolorowe rośliny potrafią odmienić nawet pochmurny i szary dzień. Najpopularniejsze kwiaty to: petunie, fuksje i pelargonie. Nie tylko one mogą rozświetlić nasz taras – pomogą w tym również lampy solarne! Nie dość, że piękne to jeszcze eko! Hamak, oczko wodne, a wokół kolorowe kwiaty… czego chcieć więcej?

[Artykuł sponsorowany]