Dużą popularnością cieszą się obecnie imprezy integracyjne. Firmy organizują takie wydarzenia, aby umacniały się dobre stosunki między pracownikami. Wszystko odbywa się w miejscach typowo rekreacyjnych, które zapewniają dużo możliwości spędzania wolnego czasu. Rozchwytywane są zatem lokalizacje z dala od miast, w których z reguły znajdują się siedziby firm, a wybór pada na lokacje na łonie natury. Wobec tego idealnym pomysłem na udaną imprezę integracyjną są Bory Tucholskie.

Liczne walory turystyczne

Na wstępie trzeba podkreślić, że Bory Tucholskie to region niesamowicie urozmaicony pod względem turystycznym. Nie bez powodu znajdują się tam parki krajobrazowe oraz rezerwaty przyrody. Bogata fauna i flora to znakomita możliwość, by oderwać się od ulicznego zgiełku i od codziennego natłoku obowiązków. Bory Tucholskie to nie tylko same lasy. To także liczne jeziora i rzeki, które przynoszą ukojenie w upalne dni. Położone są tam również wydmy i pagórki, a wśród zwierząt dopatrywać się można saren, jeleni i bobrów. Prawdziwa gratka dla miłośników przyrody!

2

Lokalne hotele jako ośrodki wypoczynkowe

Aby impreza integracyjna stała się niezapomnianym wypoczynkiem, należy wybrać odpowiednie miejsce na nocleg jak np. Hotel Hanza. W regionie Borów Tucholskich nie ma co się o to martwić, gdyż tamtejsze hotele to klasa sama w sobie.

Pokoje są wyjątkowo przytulne i wygodne. Dzięki zachowaniu najwyższej jakości użytkowania stały się one synonimem komfortu. Nie tylko wyposażone we wszystkie niezbędne elementy, ale również dopracowano w nich każdy najmniejszy szczegół, tak aby nocleg był czystą przyjemnością.

Nie można też nie wymienić tutaj licznych atrakcji, jakie oferują hotele. Warto skusić się na wizytę w parku linowym. Osoby lubiące aktywny wypoczynek z całą pewnością się tam odnajdą. Przechadzka po trasach ułożonych między wysoki drzewami jest w pełni bezpieczne dzięki stałej opiece instruktorów, a także odpowiednim zabezpieczeniem i sprzętowi ochronnemu. Do bardziej tradycyjnych form spędzania wolnego czasu zalicza się wycieczka rowerowa, a takich też nie brakuje. Mnogość ścieżek aż sama prosi się, aby pedałować przed siebie w otoczeniu bogatej przyrody i wspaniałych widoków. Ci, których ciągnie nad wodę, również znajdą coś dla siebie, a to za sprawą dostępnych spływów kajakowych. Okoliczne rzeki stwarzają możliwość atrakcyjnych szlaków, co gwarantuje tylko i wyłącznie jedno – dobrą zabawę i uśmiech na twarzy.

3

Podsumowanie

Aby pomysł na udaną imprezę integracyjną okazał się strzałem w dziesiątkę, warto zdecydować się na wyjazd w Bory Tucholskie. Jest to region licznych walorów turystycznych, co dopełnia bogata oferta hotelowa. Jeśli organizujecie tego typu wycieczkę, koniecznie odwiedźcie tę malowniczą krainę w województwie kujawsko-pomorskim.

[Artykuł sponsorowany]