W sobotę, 19 września, na torze przy Bielańskiej 66 odbyły się finały Indywidualnego Pucharu Polski Kadetów i Indywidualnego Pucharu Polski Juniorów. Pierwsze wspomniane zawody zakończyły się drugim miejscem Kosmy Syrkowskiego, a o mały włos obok niego nie stanął Filip Kowalski. W drugiej imprezie natomiast o podium otarł się Jakub Sawiński.

Pech Sawińskiego, duży sukces Syrkowskiego

Torunianie Jakub Sawiński i Kosma Syrkowski byli wymieniani w gronie faworytów do podium Indywidualnego Pucharu Polski Kadetów (do 16. roku życia). Pierwszy z nich jest srebrnym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Polski Kadetów, drugi zaś w finale uplasował się tuż za podium. Murowanym kandydatem do wygranej był zawodnik ASEKO Orła Gniezno – Mikołaj Menz. To się potwierdziło i gnieźnianin wygrał te zawody z kompletem 20 punktów. Tuż za jego plecami znalazł się Syrkowski, który przez całe zawody konsekwentnie zbierał punty. Skład podium uzupełnił zawodnik MS Śląska Świętochłowice Jakub Jajeśniak.

Największym pechowcem zawodów był Jakub Sawiński, młody reprezentant TSŻ-u Schoenberger zajął 5. pozycję. Stało się to wskutek wykluczenia Kuby w biegu numer 10, kiedy to spowodował upadek rywala. O podium dość spektakularnie otarł się Filip Kowalski z Drwęcy Kaszczorek. „Wodnikowi” zabrakło zaledwie punktu, aby znalazł się na podium turnieju. Inni reprezentanci Torunia zawody te traktowali jako dobrą lekcję, 9. miejsce zajął Oliwier Kędziora, 12. Fryderyka Wojciechowska, a 15. Łukasz Kędziora.

Solidne występy toruńskiej młodzieży

Młodzi zawodnicy toruńskiego TSŻ-u Schoenberger oraz Drwęcy raczej nie byli głównymi kandydatami do podium w Indywidualnym Pucharze Polski Juniorów (do 18. roku życia). Jednak nie oznacza to, że nie mieli szansy namieszać. Podobnie, jak wśród kadetów, z kompletem punktów wygrał Mikołaj Menz. Tuż za jego plecami znalazł się Indywidualny Mistrz Polski Juniorów – Radosław Morawiak, z ULKS-u Mustanga Żołędowo, a na trzecim stopniu podium stanął Patryk Bielaczek z MS Śląska Świętochłowice.

Najgorsze dla sportowca 4. miejsce zajął Jakub Sawiński, któremu do najlepszej trójki zabrakło zaledwie punktu. Bardzo dobrze też zaprezentował się 5. Kosma Syrkowski, torunianin zebrał 15 punktów. Ponadto, 9. miejsce zajął Filip Kowalski, 10. Adrian Kędziora, 11. Bartłomiej Sikorski, 14. Oliwier Kędziora i 15. Łukasz Kędziora.