Radio Sfera UMK jest nieodłącznym elementem Radia Woodstock, które nadaje do setki tysięcy uczestników Najpiękniejszego Festiwalu Świata. W tym roku odbywa się on w Kostrzynie nad Odrą w dniach od 3 do 5 sierpnia. 

Przygoda wolontariuszy toruńskiej uniwersyteckiej rozgłośni z Radiem Woodstock rozpoczęła się czery lata temu. Jak podkreśla redaktor naczelny Radia Sfera, Patryk Przybyłowski – dziennikarze są związani z festiwalem od dawna.

– Byli obecni na wcześniejszych edycjach Przystanku Woodstock, ale dopiero w 2013 roku padła propozycja, żebyśmy wspierali Radio Zachód, które w tamtym czasie odpowiadało za przygotowanie Radia Woodstock – mówi Przybołowski. – Pamiętam, że już po pierwszym dniu naszej pracy wszyscy byli pod wrażeniem tego, jak dobrze są wyszkoleni dziennikarze reprezentujący Uniwersytet Mikołaja Kopernika. W rezultacie, od 3 lat jesteśmy w 100% odpowiedzialni za działania Radia Woodstock. Zaufanie jakim obdarza nas Fundacja WOŚP ma również odzwierciedlenie w liczbie naszych wolontariuszy. W tym roku siedmioro naszych dziennikarzy dostanie możliwość zdobycia nieocenionego doświadczenia – podkreśla.

Radio Woodstock puszcza uczestnikom festiwalu przede wszystkim przeboje zespołów, które pojawiały się w przeszłości na wszystkich scenach PW, ale także tych, które dopiero będą miały przyjemność na nim zagrać. Oprócz muzyki, będziemy mogli posłuchać ciekawych rozmów z gośćmi, oraz osobami pracującymi przy organizacji. – To super, że kolejny raz możemy liczyć na Radio Sfera UMK na Przystanku. Dzięki super pracy i zaangażowaniu studentów woodstockowe radio stało się bardziej profesjonalne, przekaz stał się atrakcyjny i bardzo pozytywnie odbierany przez woodstockowiczów. Wielkie dla nich dzięki i oczywiście mamy nadzieję, że będziemy pracowali ze sobą na wszystkich kolejnych Przystankach - zaznacza rzecznik Fundacji WOŚP, Krzysztof Dobies.

Radio Sfera UMK przygotowane kondycyjnie na Woodstock

Podziw dla naszych kolegów z Radia Sfera jest tym większy, że ramówka obejmuje kilkanaście godzin, przez cztery dni. Wszyscy odpowiedzialni za jej kształt oraz sam przekaz, muszą wykazać się więc niezwykłą wydolnością podczas imprezy i przed nią.

Zmęczenie to jedna z rzeczy, które na pewno dają się we znaki na Woodstocku – zaznacza Patryk Przybyłowski. – Jednak w naszej pracy jest jakaś magia, która ciągnie nas do przodu i pozwala na wkładanie całego serca i umiejętności w przygotowanie materiałów. Niezależnie od pogody, czy tego, ile kilometrów musimy przejść każdego dnia, codziennie wstajemy z uśmiechem na twarzy i gotowością do dalszego działania – dodaje. Redaktor naczelny Radia Sfera, zwrócił również uwagę na to, że Uniwersytet Mikołaja Kopernika patrzy bardzo przychylnym okiem na poczynania młodych dziennikarzy swojej rozgłośni: - Zawsze otrzymujemy pełne wsparcie od władz Uczelni i czujemy, że wszyscy na Kampusie trzymają za nas kciuki - przekonuje Przybyłowski.

Radio Woodstock rozpocznie nadawanie w środę, 2 sierpnia o godzinie 10:00. W czwartek, piątek i sobotę ramówka startuje o godzinie 9:00, a przekaz potrwa aż do zakończenia koncertów na Dużej Scenie Przystanku Woodstock, które również będą transmitowane. Radio Woodstock będzie nadawało na pole festiwalowe oraz dla internautów pod tym adresem.

Na 23. Przystanku Woodstock wystąpią gwiazdy polskiej i światowej muzyki: Hey, Wilki, Domowe Melodie, Nocny Kochanek, Archive, Amon Amarth, New Model Army i wielu innych. Festiwal wprawdzie rozpoczyna się 3 sierpnia o godzinie 15:00, ale już dzień wcześniej można się wybrać na koncerty, odbywające się na scenie Viva Kultura, organizowanej przez Hare Krysznę. W środę wystąpi m.in. ulubieniec woodstockowej publiczności – Jelonek.

Źródło: materiały prasowe Radia Sfera