Już jutro o godz. 18:00 w CKK Jordanki w Toruniu odbędzie się spotkanie z byłym prezydentem RP Lechem Wałęsą.

Na spotkanie z byłym prezydentem i szefem Solidarności zapisały się 882 osoby. Sala w CKK Jordanki może pomieścić 900 osób, a więc prawdopodobnie będzie wypełniona po brzegi. Tematem rozmów z mieszkańcami Torunia będzie aktualna sytuacja w Polsce, ewentualne zagrożenia dla demokracji i praworządności oraz to, jaka czeka nas przyszłość przy obecnym rządzie. Wizyta w Toruniu i dzień wcześniej w Bydgoszczy jest jednym z etapów cyklu spotkań pt. „Porozmawiajmy o Polsce”.

Organizatorem otwartego spotkania z Lechem Wałęsą w Toruniu i Bydgoszczy są Komitet Obrony Demokracji Bydgoszcz i KOD Edukacja. Lechowi Wałęsie towarzyszyć będą koordynator KOD Pomorze Radomir Szumełda i lider KOD-u Mateusz Kijowski. Byłego prezydenta do Torunia zaprosiły lokalne działaczki Komitetu Obrony Demokracji – Katarzyna Zabłocka i Dagmara Chraplewska-Kołcz.

Lech Wałęsa – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1990-1995, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ „Solidarność”. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla (1983), a także Człowiek Roku wg. tygodnika „Time” (1981).

[Fot. Wikimedia]