W głosowaniu na najlepszą toruńską inicjatywę młodych emocje nie mniejsze niż na placu zmagań olimpijczyków! Walka o złoto trwała do samego końca, i różnice między najlepszymi okazały się bardzo niewielkie. Co ostatecznie Waszymi głosami okazało się najbardziej inspirującą inicjatywą w ubiegłym roku?

Najwięcej głosów Czytelników Spodkopca.pl zdobyła Wampiriada - akcja krwiodawstwa organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów UMK w klubie „Od Nowa”. Ogromne zainteresowanie, jakim cieszyła się Wampiriada (wszyscy pamiętamy dłuuugie kolejki chętnych do ofiarowania najcenniejszego leku) zdecydowanie przełożyły się na jej wynik w plebiscycie – 29% głosów. Na drugim miejscu uplasował się Pozytywnie Informujący Tramwaj. Pojazd pełen dobrych wiadomości, pomysł  Studenckiego Koła Naukowego „Klub Dziennikarza” Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK oraz Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici przypadł do gustu 27% głosujących. Pozycja trzecia przypadła Ewelinie i Natalii, które pod hasłem Kilka typów stereotypów, czyli tam i z powrotem przemierzyły Europę autostopem, walcząc z negatywnym obrazem naszych rodaków. Nasi Czytelnicy na pomysł dziewcząt zareagowali bardzo pozytywnie, czego dowodem 17% głosów. Urocze studentki minimalnie pokonały Toruńską Inicjatywę Obywatelską i ich akcję podliczania obecności radnych na sesjach Rady Miasta Torunia, która uzyskała 16% głosów. 11% Czytelników za najbardziej udaną inicjatywę uznało kolejną edycję konwentu fanów „Gwiezdnych wojen”, czyli StarForce 2013.

Zwycięska inicjatywa uhonorowana zostanie symboliczną nagrodą – ciastem „kopiec kreta”, upieczonym przez naszą redakcyjną koleżankę. Organizatorom Wampiriady serdecznie gratulujemy… i życzymy smacznego! Słodka niespodzianka zostanie rozlosowana także wśród naszych Czytelników, którzy zagłosowali w plebiscycie na naszej stronie i skomentowali swój wybór na naszym profilu facebookowym. Szczęśliwca, który wejdzie w posiadanie kosza pysznych pierników poznamy wkrótce.

Szczegółowe wyniki dostępne tutaj.