W Toruniu trwa obecnie remont Szosy Chełmińskiej, w przyszłym roku ma się rozpocząć przebudowa mostu im. Józefa Piłsudskiego. Ale to nie jedyne plany toruńskiego magistratu.

W najbliższych latach Toruń chce zrealizować również inwestycję, która ma kosztować ok. 600 mln złotych, z czego 500 mln złotych ma pochodzić z dotacji z Unii Europejskiej. Mowa o budowie dalszego ciągu Trasy Wschodniej, czyli nowego przebiegu drogi krajowej nr 91 na odcinku między placem Daszyńskiego a ulicą Grudziądzką. Decyzja środowiskowa została już wydana. Warto wspomnieć, że mieszkańcy mieli wpływ na to, jak będzie wyglądać Trasa Wschodnia – jej przebieg był omawiany na konsultacjach. Na wizualizacjach uwagę zwraca estakada nad ul. Polną, połączenie ulic Rydygiera i Skłodowskiej-Curie oraz węzeł Trasy Wschodniej z Trasą Średnicową.

Trasa Wschodnia – komentarze internautów

Urząd Miasta Torunia zapowiada ogromną inwestycję. Komentarze internautów po obejrzeniu wizualizacji są podzielone. Niektórzy twierdzą, że kolejna część Trasy Wschodniej jest potrzebna, a wizualizacje wyglądają naprawdę efektownie, inni pozostają dość sceptyczni i nawołują do szybszego zakończenia prac, chociażby przy Szosie Chełmińskiej bądź do skupienia się na innych problemach komunikacyjnych np. powstaniu obwodnicy Torunia.

Co ciekawe, największa inwestycja drogowa w Bydgoszczy kosztować będzie 277 mln złotych. Jest to przebudowa ulicy Kujawskiej wraz z zakupem tramwajów.

[fot. torun.pl]