Warsztaty to coś, co pozwala poszerzać horyzonty, korzystać z wiedzy osób znakomitych w swoim fachu oraz uczyć się tego, co czasem niedostępne. Tym razem jest okazja do wzięcia udziału w warsztatach filmowych Kamera Maius na początku sierpnia i kształcenia się z tego zakresu pod okiem Rafała Kapelińskiego.

Wydział Filologiczny UMK razem z Centrum Sztuki Filmowej CSW oraz Fundacją Tumult połączyły siły i stworzyły warsztaty filmowe Kamera Maius, na które serdecznie zapraszają. Oprócz poznania tajników szeroko pojętej pracy nad filmem uczestnicy będą mieli okazję stworzyć krótkometrażową etiudę w budynku Collegium Maius z pomocą Rafała Kapelińskiego. To reżyser oraz scenarzysta, nagrodzony w tym roku Kryształowym Niedźwiedziem na znanym, filmowym festiwalu Berlinale. Jest Absolwentem Wydziału Filologii Angielskiej naszego UMK, Wydziału Zarządzania i Administracji Mediami Uniwersytety Washington w Seattle, Londyńskiej Szkoły Filmowej oraz National Film and Television School w Beaconsfield. To ceniony i wykształcony człowiek, którego całym życiem jest po prostu film.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, jednak jedynym koniecznym jest wypełnienie i odesłanie kwestionariusza. Co ciekawe, spośród wszystkich zgłoszeń, Rafał Kapeliński wyłoni grupę szczęśliwców, mających możliwość wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lipca, a więc zostały już tylko dwa dni!

SZCZEGÓŁY:

DATA: 1 sierpnia ( godzina 10:00 ) do 5 sierpnia ( godzina 16:00 )

MIEJSCE: Kino Centrum ul. Wały gen. Sikorskiego 13

WSTĘP: konieczne jest wypełnienie i przesłanie kwestionariusza, znajdującego się pod tym adresem.