Kiedy decydujemy się na kabinę prysznicową, musimy stanąć przed wyborem odpowiednich elementów niezbędnych do jej użytkowania. Jedną z ważniejszych decyzji jest kupno wytrzymałego, pasującego do reszty wyposażenia łazienki brodzika. Należy jednak pamiętać, że jest on nie tylko ważnym detalem wystroju wnętrza, nie należy kierować się tylko i wyłącznie jego wyglądem. Trzeba zwrócić uwagę także na materiał z jakiego jest wykonany, głębokość i kształt.

Jaki wybrać aby sprostał naszym wymaganiom?

Stojąc przed wyborem brodzika należy się zastanowić, kto oprócz nas będzie z niego korzystał. Jeśli wśród naszych domowników jest osoba starsza lub niepełnosprawna, najlepszym wyjściem jest brodzik  niski i płytki. Niewątpliwie zaletą takiego rozwiązania jest nieduża różnica wysokości między wyjściem z kabiny a podłogą. Dodatkowymi plusami jest minimalistyczny oraz filigranowy wygląd. Pasuje zarówno do małych łazienek jak i tych z większą powierzchnią. Dzięki swej uniwersalności dobrze komponuję się z wieloma stylami wystroju. Z kolei głębokie brodziki cechują się wielofunkcyjnością. Mogą zastąpić wannę dla dzieci, lub miskę do namaczania prania.

Dodatkowo sporo modeli głębokich posiada narożne krzesełko, które docenią osoby starsze, dzieci oraz te lubiące spędzać czas pod prysznicem. Ważne jest także, aby brodzik służył nam przez ładnych parę lat. Warto więc się zastanowić z jakiego materiały ma być wykonany.

Sprawdź strefalazienek.pl – wyposażenie łazienek w niskiej cenie.

Najpopularniejszą i najczęściej wybieraną opcją są brodziki akrylowe. Lekkie, przy pomocy podłoża styropianowego wyciszone i nie wymagające specjalnej pielęgnacji. Właściwości akrylu sanitarnego pozwalają zachować połysku oraz trwałość koloru. Dużym powodzeniem cieszą się również brodziki z odlewów mineralnych. Charakteryzują się głównie walorami estetycznymi. Gładka powierzchnia jest miła w dotyku, nie zmienia koloru i zapobiega rozwój bakterii. Biały kolor i minimalizm dają gwarancję idealnego dopasowania do reszty wyposażenia łazienki.

[Artykuł sponsorowany]