David Lynch w Toruniu? Niemożliwe? A jednak! 12 listopada kontrowersyjny reżyser odwiedzi nasze miasto! Amerykanin pojawi się w CSW na wernisażu wystawy dotyczącej jego artystycznego dorobku.

David Lynch w Toruniu – dlaczego?

W ramach 25. edycji festiwalu Camerimage, w Centrum Sztuki Współczesnej, odbędzie się wystawa poświęcona artystycznemu dorobkowi Davida Lyncha. Wystawa retrospektywna, która rozpocznie się 12 listopada 2017 r. i potrwa do 25 lutego 2018 r., dotyczyła będzie sfery filmowej gwiazdy, jego obrazów olejnych, fotografii, rysunków, reklam i produkcji krótkometrażowych. Zobaczymy także scenariusze artysty i usłyszymy jego utwory muzyczne. Na wernisażu pojawi się sam twórca dzieł! Pomysłodawcą wydarzenia jest Marek Żydowicz – dyrektor Camerimage.

Kim jest David Lynch?

 

David Lynch to amerykański reżyser, producent i scenarzysta filmowy, a także muzyk. To osoba kontrowersyjna i bardzo charakterystyczna, posiadająca własny styl. Był kilkukrotnie nominowany do Oscara, a światową sławę przyniósł mu serial telewizyjny Miasteczko Twin Peaks. Reżyser w swoich filmach odwołuje się do elementów surrealistycznych. Tworzy także wariacje na temat ludzkiej podświadomości, marzeń i fobii. Po raz pierwszy odwiedził Polskę w 2000 roku, na festiwalu Camerimage w Łodzi, gdzie odebrał Nagrodę dla Reżysera ze Szczególną Wrażliwością Wizualną. Od wtedy, stał się wielokrotnym gościem słynnego festiwalu.

David Lynch w Toruniu – szczegóły:

Co: Wystawa dotycząca dorobku artystycznego Davida Lyncha

Kiedy: 12 listopad 2017 – 25 luty 2018

Gdzie: CSW

David Lynch pojawi się na wernisażu wystawy!

[Fot. Urbankayaker]