Chcecie zapoznać się z projektami graficznymi z dalekiej Islandii? Jeśli tak, to będziecie mieli ku temu okazję podczas 9 Międzynarodowego Festiwalu  Grafiki Projektowej PLASTER!

Międzynarodowy Festiwal Grafiki Projektowej „Plaster”, to festiwal poświęcony między innymi zagadnieniom typograficznym. Tegoroczna, dziewiąta już edycja, odbędzie się w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej w dniach 11 -12 maja. Będzie ona poświęcona grafice projektowej z Islandii, gdzie będzie ona konfrontowana z polską sztuką projektową.

Festiwal składał się będzie z konferencji zatytułowanej „I’m not the island”, czterech wystaw oraz warsztatów.

11 maja o godz. 11.00 odbędzie się konferencja pod nazwą „I’m not the island”.  Będzie to wydarzenie mające charakter dialogu artystycznego skupiającego się wokół zagadnienia izolacji twórczej, relacji z otoczeniem, kontaktów artystycznych i rynkowych.

12 maja w ramach festiwalu odbędą się warsztaty projektowe. Poprowadzi je znany polski dizajner reprezentujący Syfon Studio, Filip Tofil. Na powyższe warsztaty obowiązują  wcześniejsze zapisy. (Szczegółowe informacje o warsztatach pod adresem: http://csw.torun.pl/sztuka/9-plaster-warsztaty-projektowe-24508/

Wystawy zostaną otwarte 11 maja. Ich tematyka prezentuje się następująco:

–  ID ICE / współczesna grafika projektowa w Islandii (parter CSW),

– I’m not the island / plenerowa wystawa tematyczna konfrontująca postawy polskich i islandzkich grafików odnoszących się do tytułowej sentencji (bulwar CSW)

– Wystawa związana z typografią i ilustracją przedstawiająca prace studiów projektowych z Reykjaviku (taras CSW)

– Wystawa retrospektywna prof. Sławomira Janiaka (Labsen CSW)

Szczegóły wydarzenia:

Co? 9. Międzynarodowy Festiwal Grafiki Projektowej PLASTER

Kiedy? 11 – 12 maja 2018 r.

Gdzie? Centrum Sztuki Współczesnej ul. Wały gen. Sikorskiego 13

Bilety: Wstęp bezpłatny. Zapisy obowiązują tylko na warsztaty: http://csw.torun.pl/sztuka/9-plaster-warsztaty-projektowe-24508/

[fot. Centrum Sztuki Współczesnej]